BFM-i filmikunsti 14. lennu tudengid toovad publiku ette filmikasseti "Põgenikud"

"Kolhoosi miss" Autor/allikas: Kaader filmist

Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFMi) filmikunsti 14. lennu tudengid kolmel avalikul linastusel oma hiljuti valminud lühifilme kassetilt "Põgenikud".

Lilli Luuki novellil põhinev "Kolhoosi miss" viib vaataja 1980. aastate Eesti väikelinna, kus kahe parima sõbranna suureks kasvamise teekond neid korraga nii ühendab kui lahutab. Filmi režissöör on Alexandra Pärn. 

Iris Peili lavastatud "Mitte näkku ja mitte väga valusalt" on inspireeritud P. I. Filimonovi novellist, milles mälukaotusega ärkav Slava avastab ennast maailmast, kus ta on ainuke alles jäänud mees. 

Ave Taaveti "Täispiletile" toetuv "Silmitsi" on lugu Miast, kes raskete otsuste eest põgenedes leiab ennast vangistavast muuseumist, mis peegeldab talle tema isiklikke hirme. Filmi lavastaja on Greta Liht. 

"Ilus Armin" on Katariina Škurinski ekraniseering Mehis Heinsaare Arminist, kelle hukutavast ilust saab needus, mis ajab hulluks nii külaelanikud kui ka tulevaseks abikaasaks valitud Mareti. 

Franz Malmsteni lavastatud "Üle piiri" maandub Peipsi järve kaldal 1970. aastate keskel, kus üksildast elu elav Jakop peab langetama moraalselt raske otsuse. Algteose autoriks on Martin Algus. 

Samast novellist materjali ammutav "Palve" on Elis Rumma film Jakopi heitlusest otsusega, kas viia raha eest üle järve umbkeelne naine, kes usub end kaljukindlalt sel teel Soome jõudvat. 

Linastused toimuvad 15. aprillil kell 18.00, 17. aprillil kell 19.00 ja 21. aprillil kell 18.00 BFMi Supernova kinos. Kino asub Narva mnt 27, Nova maja 4. korrusel. Sissepääs on tasuta. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: