Pildid: selgusid Eesti Jazziauhinnad 2023 laureaadid

Teisipäeval jagati 17. korda välja Eesti jazz'i-auhindu, kus parimaid auhinnati seitsmes kategoorias. Peaauhinna ehk aasta jazz-muusiku tiitli pälvis bassist ja helilooja Janno Trump.

"Janno Trump on Eesti jazz-is hõivatumaid bassiste, tema särav ja stiilne basskitarr loob kindla vundamendi nii oma ansamblitele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble kui paljudele erinevatele kooslustele. Janno Trumpi nakatav musitseerimine, helilooming ja suurepärased arranžeeringud rikastavad oluliselt Eesti jazz'i-maastikku, tema osaluseta ei kujutaks tänast Eesti jazz'i-elu ette," sõnas Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm.

Noore jazz'i-talendi auhinna sai saksofonist Tobias Tammearu, kes on loonud muusikat nii ansamblitele, filmidele ning teatritele. Aasta jazz'i-helilooja on Taanis elav Karmen Rõivassepp, jazz'i-edendaja tiitli sai Gülnar Murumägi ja Haapsalu jazz'i-klubi, aasta jazz-ansambel on New Wind Jazz Orchestra.

Esimest korda jagati täna välja kaks uut auhinda. Publiku lemmiku preemia pälvis helilooja, dirigent ja muusik Bianca Rantala, eripreemia panuse eest Eesti jazz-muusikasse pälvis muusik ja helilooja Tõnu Naissoo aastatepikkuse töö ning jazz-muusika populariseerimise eest. 

"Tõnu Naissoo on Eesti jazz'i suurkuju, kelle särav muusikukarjäär helilooja ja jazz-pianistina on rikastanud muusikaelu üle 50 aasta ning olnud inspiratsiooniks ja eeskujuks mitmele generatsioonile jazz-muusikutele ning muusikasõpradele," sõnas Eesti Jazzliidu tegevjuht Elo-Liis Parmas. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: