Galerii. Selgusid Eesti jazziauhinnad 2021 võitjad

25. augustil tunnustati Eesti Jazzliidu ja festivali Jazzkaar poolt Eesti silmapaistvamaid jazz-muusikuid Telliskivis Vabal Laval. Auhindu jagati 15. korda, tseremoonia toimus festivalil Jazzkaar 2021 enne 2020. aasta jazz-muusiku Joel Remmel Trio kontserti.

Aasta jazzmuusik 2021 auhinna pälvis rahvusvahelise haardega nõutud jazz-pianist Holger Marjamaa; populaarsust kogunud lauljatar ja helilooja Rita Ray pärjati noore jazz-talendi tiitliga; selle aasta jazz-ansambel on hiljuti uue albumi "Kevad" välja andnud Joel Remmel Trio; aasta jazz-helilooja on muusik ja helilooja Erki Pärnoja ning jazz'i-edendaja 2021 on Philly Joe's TV, mis käivitas keerukal ajal veebikontsertide sarja ning pani 2020. aasta lõpuks käima oma telekanali. 

Aasta jazz-muusik 2021 auhinnaga tunnustatud Holger Marjamaa on õppinud Eesti muusika- ja teatriakadeemias, Sibeliuse akadeemias Soomes ning mõned aastad tagasi viis karjäär Holgeri New Yorki, kus ta asus õppima Manhattan School of Musicu konservatooriumi magistrantuuris. Aasta jazz-muusik saab preemiaks 3500 eurot Eesti autorite ühingult, Jazzkaarelt ja jazz-liidult.

Noore jazz-talendi auhinnaga pärjatud Rita Ray, kes avaldas 2019. aastal oma debüütplaadi "Old Love Will Rust" ning pälvis neli nominatsiooni Eesti muusikaauhindadel, saab auhinnaks 1000 eurot Telliskivi loomelinnakult ning võimaluse esineda aasta jooksul Jazzkaare korraldatud kontserdil.

Aasta jazz-ansambel 2021 auhinna pälvinud Joel Remmel Trio on oma 10 tegutsemisaasta jooksul andnud arvukalt kontserte ja salvestanud neli albumit. Ansamblis musitseerivad lisaks Joel Remmelile klaveril veel Heikko Remmel kontrabassil ning Ramuel Tafenau löökpillidel. Aasta jazz-ansambel pälvib preemiana 1000 eurot.

Helilooja, kitarrist ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja võitis 2021. aasta jazz-helilooja auhinna. 2016. aastal ilmus kitarristi debüüt-EP "Himmelbjerget". Filmilikule tunnetusele toetuv muusika sai jätku albumi "Efterglow" näol. 2018. aastal oli Pärnoja mastaapse kunstideülese Jazzkaare kontsertetenduse "Saja lugu" muusika looja, selle muusikaga ilmus 2018. aastal ka heliplaat, mis kandideeris Eesti muusikaauhindadel. 2020. aasta veebruaris avaldas ta sooloalbum "Leva" ning tänavu jõudis albumile ka kooriteos "Anima Mea", mille Pärnoja kirjutas koorile Collegium Musicale. Võitjale on 2000 euro suurune preemia Eesti autorite ühingult.

Jazz'i-auhindu annavad igal aastal välja festival Jazzkaar ja Eesti Jazzliit koostöös toetajatega. Sel aastal pälvisid kõik võitjad fotograaf Kaupo Kikkase tööd seeriast "Ansel". Kokku esitati Eesti jazz'i-auhindadele sadakond nime, kelle seast valis žürii välja nominendid. Eesti jazz'i-auhindade võitjad selgusid žürii ja publiku hääletuse ühistulemisena, sealjuures oli publiku hääl võrdne ühe žüriiliikme häälega. 

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: