Galerii. Selgusid Eesti Jazziauhinnad 2022 laureaadid

Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar andsid teisipäeval välja Eesti olulisimad jazz'i-valdkonna tunnustused viies kategoorias.

Aasta Jazzmuusik 2022 auhinna pälvis eesti esimene doktorikraadiga jazz-muusik, rahvusvahelist karjääri tegev pianist ning helilooja Kirke Karja; noore jazz'i-talendi preemia pälvis tugevate jazz'i-mõjutustega kunstpopi grupi Alfa Collective ning indie jazz'i duo TamTam liige Anett Tamm; Aasta Jazzihelilooja 2022 on kontrabassist ning helilooja Peedu Kass, kes on komponeerinud muusikat orkestritele, bigbändile ja ansamblitele; Jazziedendaja 2022 tiitliga pärjati Klassikaraadio, kes seisab hea selle eest, et lisaks klassikalisele ja maailmamuusikale jõuaksid eetrisse ka jazz'i-standardid, uus jazz-muusika, uute albumite ja esinejate tutvustused. Aasta Jazzansambel 2022 tiitel anti põhjamaise helivärvinguga kooslusele Sooäär/Yaralyan/Ounaskari, kelle albumid on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu. 

"Kirke Karja on meie jazz'i-maastiku au ja uhkus, kes on viimastel aastatel silma paistnud isikupärase heliloomingu ning suurepärase rahvusvahelise karjääriga. Ta on hinnatud partner paljudele muusikutele ka palju laiemalt kui ainult jazz-muusika maastikul," rääkis Eesti Jazzliidu tegevjuht Elo-Liis Parmas.

"Lisaks seisab Kirke Karja jazz-muusika arendamise eest nii kodu- kui ka välismaal ning on hinnatud kolleeg Eesti Jazzliidus," lisas Parmas.

"Peedul on heliloojana fundamentaalse tähtsusega oskus jääda oma loomingus kompromissitult iseendaks, säilitada talle ainuomane helikeel. Olgu tegu kammerorkestri, klaveritrio, soolo või muu koosseisuga, peedukassilikkus on tema töödes alati olemas," kirjeldas Peedu Kassi Aasta Jazzmuusik 2022 Kirke Karja.

"Olen proovinud mõista, milles peedukassilikkus seisneb ning mulle näib, et see on kombinatsioon teravast lõikavast nurklikkusest ja vahel hingekriipivast, vahel hädavajalikult soendavast loomulikkusest," lisas Karja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: