Sügisel külastab Eestit itaalia balletitrupp Balletto di Milano

Tantsutrupp Balletto di Milano
Tantsutrupp Balletto di Milano Autor/allikas: Carlo Moro & Aurelio Dessi / Balletto di Milano

Oktoobris külastab Eestit nelja "Romeo ja Julia" etendusega itaalia balletikunsti saadikuks nimetatud balletitrupp Balletto di Milano.

Balletitrupp Balletto di Milano annab etendused Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Narvas, kus tuuakse lavale maailmakuulus armastajapaar Romeo ja Julia. Pjotr Tšaikovski muusikale loodud Federico Veratti kahevaatuseline ballett jääb truuks William Shakespeare'i ajaülesele tragöödiale, tähistades armastust, mis on tugevam kui surm.

Tuntud balletitrupp Balletto di Milano resideerub Milanos Teatro Lirico Giorgio Gaberis ning teeb regulaarselt koostööd mainekate teatrite, ooperimajade ja festivalidega Prantsusmaal, Šveitsis, Hispaanis, Suurbritannias, Saksamaal, Egiptuses, Marokos, Soomes, Norras, Lätis, Leedus, Eestis ja mujal.

Balletto di Milano laiahaardelisse repertuaari kuuluvad nii Itaalia kui Euroopa mastaabis unikaalsed teosed; balleti- ja kirjandusklassika kõrval esitatakse edukalt ka nüüdisballeti.

Balletitrupp on varasemalt üles astunud Saaremaa ooperipäevadel 2015. aastal lavastusega "Viva Verdi!" ning toonud lavale koos eesti koreograaf Teet Kasega balleti "Anna Karenina" Pjotr Tšaikovski muusikale. Truppi juhib Carlo Pesta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: