Kino Sõprus avab Noblessneris välikino

Merepäevad 2021. aastal Noblessneri jahisadamas
Merepäevad 2021. aastal Noblessneri jahisadamas Autor/allikas: Martin Dremljuga

Kino Sõprus koostöös PROTO avastustehasega avab 1. juulil Noblessneri väljakul välikino, kus tuleb näitamisele suur hulk kaasaegset filmiklassikat ning mitmeid kassahitte.

"Suvisest Tallinnast on juba ammu puudu välikino ja otsustasime Sõpruse ning PROTO ühise toimetamisega selle tühimiku täita. Avame juulis neljal päeval nädalas töötava välikino, mille programmi oleme kokku pannud Sõpruse lemmikfilmidest. Osaliselt on programm valminud koostöös Prantsuse Instituudi ja Goethe Instituudi abiga," ütleb kino juht Ivar Murd. 

Kino omaniku Indrek Kasela sõnul pole Tallinnas juba mitu aastat olnud välikino. "Liitsime kolm oma lemmiktegevust ehk suve, kino ja mere ning nii sünnib Kai välikino. Nüüd saab linna ilusaima päikseloojangu vaatamisega samal ajal ka suurel ekraanil näha parimaid filme." 

Kai välikino töötab juulis ja augustis, filmide näitamisega alustatakse juulis kell 22.00 ja augustis kell 21.00, halva ilma korral kolib kino Sõpruse Kai saali. "Tegemist on n-ö vaikse kinoga, mille ekraan paikneb Noblessneri valukoja suurte rauduste vahel. Heli tuleb kõrvaklappidesse, kohapeal on üle saja istekoha. Kõige selle eest tuleb vaatajal lunastada 10-eurone klapirent," lisab Murd. 

Juuli esimesel päeval alustava kino avafilm on "Marie Antoinette", lisaks näeb juulis veel filme nagu "Väike Miss Päikesepaiste", "Karaokeparadiis" ning "Maailma halvim inimene". Kodumaistest linateostest saab välikinos vaadate filme nagu "Tühirand", "Jan Uuspõld läheb Tartusse" ja "Fred Jüssi. Olemise ilu".

"Plaanis on ka miniretrospektiivid, näiteks juuli neljandal nädalalõpul näitame Godard'i miniretrot," ütleb Ivar Murd. Auavaldusena Jean Luc Godard'ile jõuab välikinno neli tema filmi – "Viimsel hingetõmbel", "Põlgus", "Alphaville" ja "Hiinlane". 

Kai välikino kava juulis:

1. juuli "Marie Antoinette"

2. juuli "Jan Uuspõld läheb Tartusse"

6. juuli "Trainspotting"

7. juuli "Maailma halvim inimene"

8. juuli "Ükskord Uganda"

9. juuli "Väike Miss Päikesepaiste"

13. juuli  "Fantastiline planeet"

14. juuli "Veelaulne maailm Steve Zizzouga"

15. juuli "Karaokeparadiis"

16. juuli "Kes tappis kapten Alexi?"

20. juuli Godard retrospektiiv: "Viimsel hingetõmbel"

21. juuli Godard retrospektiiv: "Põlgus"

23. juuli Godard retrospektiiv: "Alphaville"

24. juuli Godard retrospektiiv: "Hiinlane"

27. juuli "Häxan"

28. juuli "Kurbuse kolmnurk"

29. juuli "Fred Jüssi. Olemise ilu"

30. juuli "Romeo+Julia"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: