Kultuuriportaal soovitab: Rene Vilbre "Röövlirahnu Martin" Jupiteris

Arvestades asjaolu, et ma olen kuulnud nii mõnestki kassist, kellele on Nitram nimeks pandud, võib väita, et "Röövlirahnu Martin" on Eesti koguperefilmide ja kassinimede ajalukku sügava jälje jätnud. Mõnusalt krutskeid täis film, mis sobib vaatamiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Lugu kohanemisraskustega poisist Martinist, kes kolib koos emaga elama uude kohta. Martinil on komme alatasa kõikvõimalikesse sekeldustesse sattuda ja just viimasel koolipäeval, kui ema talle südamele paneb, et ta vähemalt täna ühtki pahandust ei teeks, läheb kõik valesti.

Martinile meeldib koolidirektori tütar Marta, aga tüdrukust on huvitatud ka kooli kõige popim poiss Kevin, kellel on uhke roller. Viimases hädas tuleb Martinile appi riukalik võlurkass Nitram, kes toob kaasa uusi seiklusi. Kolme põneva ja pöörase päeva jooksul kohtutakse röövlitega, käiakse kosjas, turnitakse katusel ning vaatetornis, seigeldakse öisel merel ja Röövlirahnul ning klaaritakse arveid rivaali Keviniga. Loo lahendus saabub alles viimastel minutitel.

Osades Madis Ollikainen, Kadi Sink, Andry Šagars, Ott Sepp, Piret Kalda, Maria Avdjuško, Jaan Rekkor, Lembit Ulfsak ja Juhan Ulfsak.

Stsenarist Mihkel Ulman, lavastaja René Vilbre. Film on kirjeldustõlkega.

"Röövlirahnu Martin" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: