Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi võit läks Leetu

Selgusid Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi võitjad
Selgusid Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi võitjad Autor/allikas: Ants Liigus

13. Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi võitis Leedust pärit Gabrielė Bukinė.

Konkursi kuus finalisti esitasid kaks tuntud aariat ooperiklassikast Pärnu Linnaorkestriga festivali kunstilise juhi Erki Pehki dirigeerimisel. Publik sai finalistide seast valida ka oma lemmiklaulja. 

Konkursi esimese preemia pälvis sopran Gabrielė Bukinė (Leedu), teise preemia pälvis metsosopran Marie-Andrée Bouchard-Lesieur (Prantsusmaa) ja kolmanda bariton Gagik Vardanyan (Armeenia).

Konkursi peapreemia on osalemine Promfesti 2025. aasta ooperi-produktsiooni pearollis. Konkursi võitjal on võimalus pakkuda korraldajatele välja oma unistuste rollid, mida ta sooviks järgmisel festivalil esitada. Esimesed kolme võitjat premeeriti ka rahaliste auhindadega. Kontserdipublik sai hääletada ka oma lemmiklaulja poolt. Publiku lemmiku auhinnaga pärjati sopran Gabrielė Bukinė

Konkursi traditsiooniks on saanud, et kolmandas võistlusvoorus lauldakse Schuberti "Ave Mariat". Žürii hinnangul sai sellega kõige paremini hakkama Tomi Punkeri (Soome).

Nii nagu ka möödunud konkursil jagati ka sel aastal välja eripreemia parima Eesti autori soololaulu esitajale, mille pälvis Marie-Andrée Bouchard-Lesieur.

"See oli kindlasti põnev väljakutse, eriti välismaa lauljatele, aga ka žüriiliikmetele. Las veenduvad, kui ilusat vokaalmuusikat on Eesti heliloojad kirjutanud", selgitas preemia vajalikkust konkursi kunstiline juht Erki Pehk.

Ühtlasi valiti konkursil ka parim pianist, selle tiitli sai kontsertmeister Ērika Millere (Läti Rahvusooper). 

Tänavuse konkursi žüriid juhtis tunnustatud metsosopran ja häälekoolitaja Vesselina Kasarova (Bulgaaria). Noortele ooperilauljatele andsid tagasisidet veel Tamás Bátor (Müpa Budapest), Thomas Hermann (Mannheimi rahvusteater), John Allison (Opera Magazine peatoimetaja), Mariusz Kwiecień (Wrocław Opera), Erki Pehk (Konkursi ja PromFesti kunstiline juht), Constantine Orbelian (New York City Opera), Michael Barobeck (Graz Opera), Alain Surrans (Angers Nantes Opera), Florin Estefan (Cluj-Napoca rahvusooper), Laimonas Pautienius (Kaunase riiklik muusikateater), Frédéric Roels (Opéra Grand Avignon).

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: