X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otseülekanne tulemas: seminar "Laps kirjanduses" keskendub tänavu lasteraamatukogudele

Jürgen Rooste
Jürgen Rooste Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

23. oktoobril toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses koostöös Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusega seminar "Laps kirjanduses. Raamatukogu toob kokku". Seminari saab otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

"Kui varasematel seminaridel on arutluse all olnud peamiselt laste- ja noortekirjandus nii Eestis kui mujalgi maailmas, siis seekordse seminari kava koostades pöörasime suuremat rõhku just lugemise tähtsusele ja raamatukogude toetavale rollile selles. Nii uuritaksegi seminaril ettekannetes näiteks seda, kuidas said alguse Eestis lasteraamatukogud,  mil moel on kujutatud raamatukoguhoidjat lasteraamatutes ning kuidas saavad kooli kirjandustunnid ja lasteajakirjandus õhutada lastes lugemishuvi," ütles Eesti Lastekirjanduse Keskuse kirjandusuurija Jaanika Palm ja avaldas lootust, et seminarilt leiavad häid nõuandeid ja mõtlemisainet nii raamatukoguhoidjad, õpetajad, kirjastajad kui ka kõik teised lastekirjanduse huvilised.

Seekordne, 11. seminar tähistab ühtlasi Eesti Lastekirjanduse Keskuse 90. sünnipäeva, kuna 12. novembril 1933. aastal asutati ELK eelkäija, Tallinna Noorteraamatukogu, esimene spetsiaalselt lastele ja noortele loodud raamatukogu.

Seminaril astuvad ettekannetega teiste seas üles Jürgen Rooste, Mari Klein, Ilona Martson, Piret Lotman, Krista Kumberg ja Elle-Mari Talivee.

Otseülekanne algab kell 10.00 ja kestab orienteeruvalt kuni kell 16.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: