Debüütalbumi avaldanud Elekter ja CSAAR: loomulikult sündinud asjad on kõige kaunimad

Elekter ja CSAAR
Elekter ja CSAAR Autor/allikas: Caroline Sada/Pressimaterjalid

Elektroonilise muusika duo Elekter ja CSAAR ehk Karl Erik Leik ja Caroly Saar andsid reedel välja debüütalbumi "Veel".

2021. aasta kevadel andsid Elekter ja CSAAR välja oma esimese singli "Terve maailm", mis oli salaja ka tolle aasta üks parimaid lugusid. Nüüd on duo jõudnud oma esimese albumini, mis on täis head ja kvaliteetset eestikeelset elektroonilist popmuusikat.

Laiemas pildis on lood valminud vahemikus 2008–2023, aga impulsi plaadi kirjutamiseks andis kutse esineda festivalil Sõru Saund 2021. Saare sõnul saidki laulud kirjutatud selle sama aasta kevadel-suvel, et oleks, mida festivalil esitada. "Töötasime kolm kuud väga põhjalikult nende lugude kallal. Lõpuks moodustasid kavast suurema osa viimaste aastate jooksul valminud põhjad, millele Caroly esialgsed sõnad ja viisi kirjutas," ütles Leik.

Karl Erik Leik on elektroonilist muusikat teinud nüüdseks juba üle 20 aasta. Enne seda mängis trumme ja on mõne laulu kitarrilgi kirjutanud. Kui bänd lagunes, pühendus Leik elektroonilisele muusikale.

Põhimõtteliselt terve elu laulmisega tegelenud Caroly Saar on õppinud Tallinna Muusikakoolis klaverit ning omandanud kõrghariduse digitaalse muusika erialal Inglismaa ülikoolis.

Duo kohtus 2015. aastal, mil Saar oma lauluhäälega Leiki lummas, kuid kuna mõlemad olid parajasti kodumaalt lahkumas, jäi koostöö mõneks ajaks soiku. Viis aastat hiljem kohtuti taas, saadeti üksteisele muusikat ja siis pani Caroly teele "Terve maailma" demo.

Paraku on praegu veel täiesti võimalik liikuda läbi elu nii, et uuest ja põnevast duost midagi kuulnud polegi, sest artistid toimetavad üpris vaikselt. "Lisaks albumile nägi aasta algul ilmavalgust ka meie väike poeg," selgitas Saar.

"Teeme oma asja tasakesi edasi, aga eks oleme ka põnevil. Ei ole alati tarvis asju tagant lükata, sest loomulikult sündinud asjad on tihti kõige kaunimad," lisas Leik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: