X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Paks Margareeta pälvis rahvusvahelise Green Key ökomärgise

Paks Margareeta
Paks Margareeta Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta külastuskeskusele omistati rahvusvaheline ökomärgis Green Key, mis tunnustab muuseumi kestlikku tegutsemismudelit ning panust säästlikku turismikorraldusse ja keskkonnateadlikkuse kasvatamisse.

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud vabatahtlik rahvusvaheline ökomärgis, millega on tänaseks liitunud ligikaudu 4000 ettevõtet 60 riigist üle maailma. Külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et seda kandev asutus on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele.

Meremuuseumi juhatuse liikme Urmas Dreseni sõnul on Green Key märgis ühelt poolt tunnustus tehtud tööle, kuid teisalt annab tuge edasiste sammude tegemisel, et muuseumi keskkonnamõju veelgi vähendada.

"Oleme Paksu Margareeta kompleksis kasutusele võtnud mitmeid meetmeid keskkonnasõbralikuks muutumisel. Näiteks on energiatõhususele kaasa aidanud targad automaatikalahendused ning keskkonnale kahjulike puhastuskemikaalide asemel kasutame pindade desinfitseerimisel aktiivvett," osutas Dresen.

"Jätkame sellel teel hoogsalt, tõstes enda ja külastajate teadlikkust ning otsides üha uusi nutikaid lahendusi mis sobituksid keskaegse suurtükitorniga" lubas Dresen.

Paksus Margareetas paiknev meremuuseum renoveeriti täielikult 2019. aastal. Muuseum annab ülevaate siinsest meresõiduajaloost koos Tallinnast leitud 14 sajandi keskpaigast pärineva koge vrakiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: