X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Valminud on uus Betti Alveri personaalbibliograafia

Foto: Betti Alveri muuseum

Trükivalgust nägi teine Betti Alveri personaalbibliograafia, kuhu on koondatud rohked andmed poetessi elu ja loomingut käsitlevate teoste kohta aastaist 1927–2022. Eelmine bibliograafia ilmus 1981. aastal.

Raamatu koostas Betti Alveri Muuseum koos rahvusraamatukogu ja kirjandusmuuseumiga. Teoses on ligi 2000 kirjet ning sinna on lisatud näiteid Betti Alveri käsikirjadest ja valik tema luuletusi. Kogumiku idee taga on filmimees Vallo Kepp, kes kõigepealt plaanis poetessist filmi vändata.

Kirjandusloolane ja personaalbibliograafia koostaja Kristi Metste märkis, et kirjanduse hulk, mis Alveri kohta on kirjutanud, ületab märkimisväärselt selle, mis Alver ise on välja andnud.

"Alveri looming ei olegi mahult kuigi suur, tal on paarsada luuletust ja poeemi, paar romaani, üks näidend, mis on käsikirjas, mõned mõtteavaldused, intervjuud. Ta on tegelikult nii sügav, keeruline, mitmekesine ja uurimist jätkub veel mitmeteks põlvkondadeks," selgitas Metste. "Lootust on, et kui niisugune suurteos on valmis, siis see annab uusi impulsse Alveri uurimiseks."

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamer"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: