X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

VHK keelpilliorkestril valmis plaat Ester Mägi heliloominguga

Foto: Siim Vahur

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel on saanud valmis oma neljanda plaadi, kus kõlavad Ester Mägi koori- ja kammermuusika seaded.

Albumil ja plaadiesitluskontsertidel kõlavad näiteks algselt viiulile ja klaverile loodud "Kuus eesti rahvaviisi", aga ka kooriteosed nagu näiteks "Siin mu rõõmumaa", "Kerkokell" ja "Pieta".

Plaadile koondatud muusikavalik peegeldab helilooja käekirja erinevatest aastakümnetest. Suur osa seadetest on valminud just selle plaadi jaoks.

"See plaat on ehtmägilik selles tähenduses, et kui me kuulame Ester Mägi muusikat, ta on väga isikupärane, ta on väga peen, ta on väga õrn, väga naiselik kõige paremas mõttes, aga samas ta võib olla väga jõuline, väga emotsionaalne, aga kunagi ta ei lähe liiale," ütles VHK keelpilliorkestri dirigent Rasmus Puur. "Ta oli inimesena ka nii palju kui mina teda mäletan väga delikaatne ja väga vaoshoitud, aga samas selline loominguline laps, ja see natuur oli alati tema silmis, see helk oli olemas ja ma loodan, et siin plaadil on see helk samamoodi olemas."

Orkester esitleb plaati kontsertidega, tuur algab Tartus ning jätkub Mustvees ja Tallinnas.

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: