X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Diana Tamane avab Tokyos isikunäituse

Diana Tamane Matsudos, Jaapanis residentuuris 2024
Diana Tamane Matsudos, Jaapanis residentuuris 2024 Autor/allikas: Leafy Yun Ye

Tokyos Kanzan galeriis avatakse 16. veebruaril Eesti kunstniku Diana Tamane isikunäitus "Poolarmastus". Näitus jääb avatuks 31. märtsini.

Diana Tamane viibib hetkel Jaapanis 6-nädalasel Paradise AIR kunstnike residentuuriprogrammis, mis toimub Matsudos, Chiba prefektuuris, Tokyo-lähedases linnas. Paradise AIR pakub kunstnikele peatumispaika, et keskenduda loomisele, tutvuda jaapani kultuuri ja kunstieluga ning jagada oma loomingut kohaliku kogukonnaga. Konkursi žüriiks oli Paradise AIR ja Jaapani Fotokunstnike Ühendus.

Residentuuri ajal avab Tamane näituse Kanzan galeriis, mis on Tokyos tegutsev peamiselt kaasaegsele fotograafiale ja videole pühendunud galerii. Alates 2016. aastast korraldab galerii kohalike ja rahvusvaheliste kunstnike näitusi. Tegu on Tamane esimese näitusega Jaapanis. 

Näitus "Poolarmastus" jälgib Diana Tamane poolõe, Elina kasvamist läbi fotode, mis on tehtud koos veedetud aja jooksul perekonna suvemajas Kursišis, mida Diana iga suvi külastab. Seeria ajas kulgemine ilmneb nii visuaalselt kui ka metafoorselt, kuna motiivid korduvad. Suvemaja kasvuhoonest sai ajutine fotostuudio, kus Tamane oma poolõest igal aastal portree tegi. "Poolarmastus" on Elina elu ja kahe õe omavahelise suhte jälgimine kui ka Elinale suunatud armastuskiri. Elina pidev valmisolek projektis kaasa lüüa näitas, kui tugev side poolõdedel õnnestus luua, hoolimata kasvamisest erinevates peredes.

Tamane pälvis 2022. aastal Tartu Kunstimuuseumis toimunud isikunäituse "Poolarmastus" eest Ado Vabbe preemia ning on sama projektiga nomineeritud Lätis Purvītise auhinnale. "Poolarmastus" kuulub Tartu Kunstimuuseumi kogusse.

Jaapani residentuur kuulub BWA Wroclawi uude residentuuriprojekti "Retreat Art Routes", kus üks Poola kunstnik läheb Eestisse (Kogo galerii), Eesti kunstnik läheb Jaapanisse (Paradise AIR) ja Jaapani kunstnik läheb Poola (BWA Wroclaw) residentuuri.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: