Nukuteatrimuuseumi uuel näitusel saab piiluda teatrinukkude sisemusse

23. märtsil kell 11 avatakse Nukuteatrimuuseumi keldrisaalis näitus "Teatrinuku anatoomia", kus eksponeeritavad kaheksa teatrinuku röntgenülesvõtted lubavad näha läbi nuku väliskesta ning vaadelda, mis on teatrinuku sees.
Näitusele on valitud kaheksa teatrinukku, mis sarnanevad rohkem või vähem inimestega. Nukkudest on tehtud näituse jaoks läbivalgustus ehk röntgenpilt, mis võimaldab lisaks erinevatele materjalidele esile tuua teatrinuku kehaosade liitekohti ja keerukamaid mehaanikaid.
"Näitus vastab mitmetele põnevatele ja intrigeerivatele küsimustele, mille peale külastaja võib-olla ei olegi kunagi mõelnud: missugustest materjalidest koosneb üks teatrinukk? Kas teatrinukul on siseelundid? Mis moodustab teatrinuku skeleti?" selgitas näituse üks kuraatoritest Gerli Mägi.
"Selleks, et saada teatrinukul liikuma pea, suu ja silmad, peidetakse suur osa mehaanikast nuku pähe. Seetõttu on mitmetel nukkudel peas magnetid, vedrud ning kruvid," tõi Nukuteatrimuuseumi juhataja ja näituse üks kuraatoreist Iti Niinemets näite teatrinuku anatoomilistest eripäradest.

Näitust saadab helimaastik, mis on loodud erinevast materjalist nukkude liikumise häältest.
Näituse kuraatorid on Gerli Mägi ja Iti Niinemets, materjalinäidiste teostus ja nõuanded Annika Aedma ja Evelin Vassar, tekstide toimetaja Sirlen Rekkor, tõlkija Liisa Luhakivi, graafiline disainer Helmi-Elfriede Arrak.
Toimetaja: Karmen Rebane