Tõnu Aav aastal 2014: mind mäletatakse seni, kuni on läinud katki viimane plaat onu Remuse juttudega

Tõnu Aav
Tõnu Aav Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Täna lahkunud näitleja Tõnu Aav tunnistas viis ja pool aastat tagasi Maalehele, et rolle tal praegu väga palju ei ole ning hästi mäletatakse teda ammuste rollide kaudu, olgu selleks siis onu Remus või vahva sõdur Švejk.

Avaldame tookordse artikli refereerngu uuesti.

"Peatselt 75. sünnipäeva tähistav Tõnu Aav on end rahva südamesse kinnitanud kui onu Remus, vahva sõdur Švejk, kommunist Viss ning paljud teisedki karakterid ning tunnistab ka ise, et teda tuntakse ära ja seostatakse unustamatute rollidega veel tänagi.

Paraku on lavakunstikooli esimese lennu meesnäitlejatest alles veel ainult Tõnu Aav ja Aarne Üksküla, teatri hingekirjas aga ainult Tõnu Aav, vahendas Maaleht.

"Mind mäletataksegi seni, kuni on läinud katki viimane onu Remuse plaat," ütles Aav ja lisas naljatades, et tänapäeval on see muidugi keerulisem, sest CD-plaadid on üsna vastupidavad.

Aav tunnistas, et näitlejatöö on oma võlude ja valudega, kuid noortele ta suuri õpetussõnu lausuda ei oskaks, sest ta isegi ei tea täpselt, miks see teatrimaailm nii ahvatlev tundub."

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: