Heinz Valk raius Kuku klubi raamatusse

{{1403155200000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Pisut enne jaanipäeva ilmub Heinz Valgu raamat "KuKu klubi kuldsed aastad", mis räägib legendaarse klubi elust, värvikatest sündmustest ja veel värvikamatest isiksustest. Nagu raamatu pealkirigi ütleb, keskendub see ajale, mil tegu oli suletud klubiga, omamoodi riigiga riigis, kus kehtisid omad reeglid.

1935. aastal ööklubina asutatud Kujutavate Kunstide Klubi oli koduks paljudele kultuuriinimestele, kes võõrvõimu vaimse surve alt pelgupaika otsisid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selle enam kui 70 aastat avatud olnud loovinimeste klubi kuldsemad palad kirjutas raamatuks Heinz Valk, kes oli ka ise klubi sage külaline.

Väidetavalt räägib klubi iga paik ja sopp nii elavatest kui ka manalateele läinud kunstiprominentidest.

"Siin oli vabameelsuse vaim, siin lehvis opositsioonilisuse vaim. Siin oli kõik lubatud, mis ei riivanud sündsust või muid selliseid kenamaid aateid ja nähtusi. Nii et sellisena ta oli meile kõigile - loovharitlastele - omamoodi teiseks koduks. Praegune KuKu klubi ei ole enam klubi, vaid ta on lihtsalt üks paik, kus saab süüa ja olla, aga klubi, selle sõna tähenduses, mõõtu ta enam välja ei anna," selgitas Heinz Valk.

 

Alates tänasest tasub kaubandusvõrgust raamatut otsida. Esitlus toimus ka täna kell 16 ja mõistagi Kuku klubis.

 

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Kirjastus Tänapäev, kukuklubi.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: