Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Pärna animafilmifestival läheb merele

Priit Pärn
Priit Pärn Autor/allikas: PM/Scanpix

Esmaspäeval algav Priit Pärna 3. animafilmifestival keskendub Lõuna-Korea animale, korraldab rahvusvahelise animatsioonikonkursi ning näitab animafilme nii raudteel, maanteel kui merel.

13. oktoobrist 2. novembrini kestva Priit Pärna 3. animafilmifestival (PRAFF) jõuab animasõpradeni nii rongirööbastel, maanteel kui ka merel. Tänavuse PPAFFi kavas on viis alafestivali: Rongianimatsioon Elroni Tartu, Valga, Viljandi ja Pärnu liinidel, Bussianimatsioon GoBusi bussiliinidel, Laevaanimatsioon mandri ja Hiiumaa vahelisel praamil, Militaaranimatsioon Eesti Kaitseväe väljaõppekeskuste territooriumitel ja Kino maale erinevates kultuuri- ja rahvamajades. 

Tänavusel PPAFFil on kavas seitse erinevat programmi ja üle 50 animatsiooni. Maadest on peafookuses Lõuna-Korea ning autoritest nii maailmas tuntud Tšehhi animaator Michaela Pavlatova kui ka Avo Paistik Eestist. Lisaks näeb PPAFFil Horvaatia animaatorite töid ja ka Eesti animaatoritelt mitmeid programme, nagu "Ahjusoe Eesti animatsioon" ja "Priit Pärn ja sõbrad".

Sel aastal pöörab PPAFF tähelepanu ka juba animatsioonikunstiga tegelevatele noortele. Nelja riigi – Eesti, Norra, Jaapani ja Šveitsi – tudengite osavõtul toimub PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss. Konkursile on kokku esitatud 26 animatsiooni. Konkursitöid hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii. Tulemused tehakse teatavaks 25. oktoobril Tapa Kultuurikojas toimuval galal.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks.

Lisainfot tänavuse festivali ja programmi kohta leiad SIIT.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: