Priit Pärna animafilmifestival: vibratsioon on väga erootiline

Foto: filmifragment

13. oktoobril algas Priit Pärna 3. Animafilmifestival (PPAFF), mis kestab kuni 2. novembrini.

PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko väisas "Terevisiooni", et rääkida, mis on sedakorda festivali fookuses.

"On sotsiaalseid teemasid, on armastust ja on kuidagi kujunenud nii sel aastal, et on palju filme, mis räägivad erootikast," tutvustas Jurtšenko.

"Nii et - vibratsioon animas on väga erootiline pragusel hetkel?", päris saatejuht Urmas Vaino.

Erootiline on ka maestro Priit Pärna ja tema kaasa Olga uus film “Lendurid koduteel.”

 

Sel aastal on festivali kavas seitse programmi ja üle 50 maailmatasemel animatsiooni Lõuna-Koreast, Tšehhist, Horvaatiast ja Eestist.

“Tänavuse PPAFFi tugeva rahvusvahelise kursiga programm koosneb animafilmidest igale maitsele. Animatsioonihuvilised leiavad filmivalikust nii unistusi ja muinasjutte, romantikat ja erootikat kui ka ühiskonnakriitikat ja loomalugusid. Lastele pakub rõõmu eriprogramm lugudest, mis jutustavad Miriamist ja porgandist,” tutvustas festivali PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Kõiki programme näidatakse 22.–24. oktoobrini Tapa Kultuurikojas ja kolmel päeval, 19., 23. ja 28. oktoobril Tartus Genialistide Klubis.

Lisaks jõuavad väärt animatsioonid publikuni viiel alafestivalil. Rongirööbastel veab PPAFFi Elron, maanteel Go Bus ja merel Väinamere Liinid. PPAFF sõidab ise külla Lääne-Virumaa ja Järvamaa kultuuri- ja koolimajadesse ning ajateenijatele Kaitseväe 1. ja 2. jalaväebrigaadi.

Reedel, 24. oktoobril toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss, kus on esindatud Jaapani, Norra, Eesti ja Šveitsi animatsioonitudengite tööd. Konkursižüriis on tuntud animafilmirežissöörid Joni Männistö (Soome), Marko Mestrovič (Horvaatia) ja Vladimir Lešchiov (Läti).

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: