Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstnik Meeli Kõiva oli peaesineja Euroopa valguse foorumil Eskilstunas

Meeli Kõiva valgusteos Helsinkis Forumi fassaadil
Meeli Kõiva valgusteos Helsinkis Forumi fassaadil Autor/allikas: EKL

Klaasi- ja valguskunstnik Meeli Kõiva aka Mery Crystal Ra oli üheks peaesinejaks 23.-25. oktoobrini toimuval linnade kunstipärast valgustamist käsitleval konverentsil "Light in the City" Eskilstunas, Rootsis. Samas toimub ka 11 päevane valgusfestival "Nattljus".

"Light in the City" on kaheaastane Euroopa Liidu fondide poolt rahastatud projekt, mille teemaks on kunstipärased valguslahendused linnades, linnavalgustuse innovatsioon ja tulevik. Korraldajate eesmärk oli kokku viia kunstnikud, linnajuhid ja firmade esindajad, et lõppkokkuvõttes leida asjast huvitatud linnadele originaalseid ja kunstilisel kõrgtasemel valguslahendusi ja valgusobjekte.

Eskilstunas toimuv on "Light in the City" projekti lõpuüritus. Eelmised selle projekti konverentsid toimusid Belgia linnas Hasseltis ja Tartus. Konverentsid on koondanud rahvusvaheliselt tuntud tippeksperte, otsuselangetajaid ning visionääre.

Kõigile konverentsidele valiti valgusega tegelevad kunstnikud üleeuroopalise konkursi korras. Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra) osutus valituks kahel korral, seda nii Hasseltis kui ka Tartus.

skilstunasse kutsuti Meeli Kõiva juba ühe peaesinejana. Meeli Kõiva käsitles oma ettekandes kunstniku visiooni olulisust nüüdisaegsetes üha ühenäolisemateks muutuvates tehiskeskkondades.

Kunstniku sõnul aitab just kunstniku isikupärane käekiri tuua linnakeskkonda inimlikkust, märke millel pilk võiks peatuda ja muuta keskkonnad isiklikumaks ja omasemaks. Oma ettekandes tutvustas kunstnik ka Ameerikasse Silicon Valleysse kavandatavaid uusi projekte ja uusi sotsiaalset- ning looduskeskkonda ja valgust ühendavaid kunstiteoseid.

Meeli Kõiva on olnud üks innovaatoreid ja eeskõndijaid valguskunsti vallas juba üle 30 aasta, teda on kutsutud loengutega esinema nii Euroopa kui USA ülikoolidesse.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: