Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaba Lava teatrikeskuses algas lastele ja noortele mõeldud festival

Foto: ERR

Tänasest neljapäevani toimub Vaba Lava teatrikeskuses laste ja noorte jaoks tegutsevate teatrite ülevaatefestival "Teater noorele vaatajale".

Lisaks lastele ja noortele on festival mõeldud ka õpetajatele ja huvijuhtidele, kes otsustavad, milliseid etendusi lapsed ja noored näevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Festivali avaetendus "Maša ja karud" põhineb Lev Tolstoi klassikalisel muinasjutul "Kolm karu". Etenduse tõi täna hommikul lavale äsja asutatud venekeelne väiketeater Teatri Vabrik. Lavastuse tekst on luulevormis ning žanriliselt on lavastus lähedane muusikalile.

MTÜ Teatri Vabrik juht Timru Ilikajev nentis, et kui vaadata laste reaktsiooni, siis paistab, et neil õnnestus hea etendus teha. "Me lisasime ka laule ja muusikat, tahtsime midagi selles suunas teha," selgitas ta.

Festivali juhi ning Piip ja Tuut teatri asutajaliikme Toomas Trossi sõnul peab tänapäeval lastele teatrit tehes olema atraktiivsem kui arvuti ja televiisor. Selle saavutamiseks peab Trossi arvates eelkõige rääkima ausat ja head lugu ning sellega vaatajat üllatama ja puudutama.

"Lapsed on väga avatud ja haavatavad, nad alles kujunevad, neil puudub esteetiline maailmapilt," rääkis Tross. "Ja see teater, mida mängitakse või pakutakse noorele vaatajale, see peabki kasvatama. Või see pole õige sõna, mitte kasvatama - ta peab pakkuma mõtlemisainet väikesele vaatajale, et selle põhjal hakkaks kokku saama tema esteetiline maailmapilt."

"Et ta hakkaks tunnetama, mis asi on inimlikkus ja mis on inimlikud tõekspidamised elus," lisas ta.

Festival "Teater noorele vaatajale" kestab veel kaks päeva ning lisaks etendustele toimuvad ka avalikud loengud ja arutelud. Festival on külastajatele tasuta ning näidatakse nii eesti- kui ka venekeelseid lastelavastusi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: