Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koolon. Astrid Nõlvak: kahjuks kaotasin kooseluseaduse vaidluse tõttu mitmeid tuttavaid

Foto: kaader saatest.

Seekordses Koolonis on eetris rahvamuusik ja festivalikorraldaja Astrid Nõlvak, kes ütles, Et Hiiu Folgiks sai ta algtõuke kümme aastat tagasi armastusest.

Astrid Nõlvak ütles "Koolonis", et inspiratsiooni Hiiu Folgi korraldamiseks sai ta Viljandi Kultuuriakadeemias õppides Viljandi Folgilt, ent erinevalt sealsest pärimusmuusikafestivalist, kus esitatakse autentset rahvaloomingut, on Nõlvak Hiiu Folgile lisanud ka autorilaulu, mida sobivad esitama näiteks Jarek Kasar või Jaan Pehk.

Juttu tuleb ka kooseluseadusest, mille ümber puhkenud ühiskondliku skandaali tõttu kaotas Astrid enda sõnul mitmeid häid tuttavaid. "Kuigi mina olen ikka sama inimene ja nemad samad, jagasin ma sotsiaalmeedias oma väärtushinnanguid, mis ei läinud kokku nende inimeste arvamusega ja paraku nad enam minu suhtlusringkonda ei kuulu," rääkis Astrid Nõlvak, "sest mitmed homoseksuaalidest tuttavad kustutasid mind oma Facebooki listidest." See pani Astrid Nõlvaku mõtlema, mis on sallivus ja kas inimesel on õigus oma arvamusele.

"Nende seas, kes on kooseluseaduse vastu, on palju neid, kes suhtuvad homoseksuaalidesse lugupidavalt," rõhutas Nõlvak.

Küsimused: Erni Kask

Kaamera: Kaarel Tooming

Montaaž: Kaarel Tooming

Tänu: Kaia Kask, Cabaret Rhizome ja ETK

Salvestatud Tallinnas jaanuaris 2015

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: