Eelmise aasta Pärnu kunstielu on jõudnud kaante vahele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pärnu Kunsti Aastaraamat 2014 Autor/allikas: Pärnu Linnagalerii

Ilmunud on järjekordne Pärnu Kunsti Aastaraamat. Aastaraamat kajastab tähtsamaid kunstisuundmusi ja näituseid Pärnus 2014. aastal ning oma kunstnike tegemisi kaugemalgi.

Raamatust saab lugeda Pärnu pallaslaste Erich Lepsi ja Pauline Elfriede Leps-Estami paguluses valminud kunsti jõudmisest Pärnu Muuseumi kunstikogusse, baltisaksa päritolu Pärnu maalikunstniku Erna Elisabeth Kreischmannist, Uue Kunsti Muuseumi „Läänemere kunstisadamast“ ja kunstiprojektidest Ahvenamaast Ukrainani. Aastaraamat annab ülevaate Pärnu Linnagalerii ja Endla teatrigalerii tegemistest, lühiülevaated tänavakunsti festivalist „Sõnum Seinal“ ja „Hõlp“.

Kajastamist leiavad traditsioonilised In graafika, Diverse Universe ja Pärnu Filmi- ja videofestival, samuti Non Grata esinemised Hiinas. Lugeda saab New Yorgi kunstikriitiku David LaGaccia intervjuud Al Paldrokiga ja palju muudki. Raamat on illustreeritud rohke pildimaterjaliga.

Pärnu Kunsti Aastaraamatu 2014 esitlus toimub kolmapäeval, 4. märtsil kell 17 Pärnu Kunstnike Majas, Nikolai 27 Ahti Seppeti näituse avamisega koos.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu Linnagalerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: