Mõisateatris saab suvel näha lavastust "Kui seda metsa ees ei oleks" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eeloleval suvel alustab Mõisateater oma viiendat hooaega. Seni on etendusi antud Kukruse mõisa kõrvalhoones, nüüd avanevad näitlejatele ja publikule mõisa ballisaali uksed. Mängupaikade õhustik on paljuski tinginud näidendite valiku.

Kukruse mõis on sajandeid kuulunud von Tollide suguvõsale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viie aasta eest renoveeriti kompleksi peahoone polaarmõisaks ja avati polaaruurija Eduard von Tolli tegevust tutvustav ekspositsioon. Siis alustas suveetendustega ka Mõisateater.

"Mõisateater koosneb sellistest näitlejatest, kelle lavastaja omavoliliselt kutsub kokku, et võtta osa ühest avantüürist, milleks on üks lavastus," ütles lavastaja Eili Neuhaus.

Kukrusel on mängitud seni Frank McGuinnessi "Vabrikutüdrukuid" ja Maksim Gorki "Vassa Železnovat". Tänavu saab näha Urmas Lennuki poolt Juri Nagibini romaani järgi kirjutatud lugu "Kui seda metsa ees ei oleks". Lavastusega peab Mõisateater meeles Pjotr Tšaikovskit, kelle sünnist möödub tänavu 175 aastat. Ja juttu on ikka põhilisest siin maapeal - armastusest

"See naiselik moment seal just selle armastuse juures, mida üritatakse hoida nagu platoonilisena ja suure kunstniku või helilooja Tšaikovski suhtes, et armastatakse loomingut, tehakse selline nägu, aga tegelikkuses on ikkagi naine naine ja mees on mees," lausus dramaturg Urmas Lennuk.

Mõisateater on Kukrusel tegutsenud suviti ja projektipõhiselt. Lavastustes on kaasa löönud näitlejad Rakverest ja Viljandist, Jõhvi teatrist Tuuleveski ja ka isetegevuslased. Suveetenduste ettevalmistamisel ja korraldamisel on palju abi olnud vabatahtlikest teatrisõpradest.

Sellesuvistele etendustele ootab Mõisateater vaatajaid juuli lõpul ja augusti alguses.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: