Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Festival Diverse Universe vallutas Tallinna Kunstihoone

Tallinna Kunstihoone oli 15. aprilli õhtul performance-kunsti päralt. Non Grata korraldatud rahvusvahelisel festivalil Diverse Universe astub lähemate tundide jooksul üles paarkümmend performance-kunstnikku Ameerikast, Aasiast, Aafrikast ja Euroopast.

Iga kunstnik tegeleb oma teemaga - nii näiteks räägib Mehhiko kunstnik Niina Jaaret oma töös immigratsiooniprobleemidest, Saksa-Indoneesia-Prantsuse trupp aga ökoloogilisest jalajäljest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõik tööd on kohaspetsiifilised ega kordu kogu Euroopat läbiva festivali tuuril. Homme on festival Tartus, ülehomme Pärnus, siis juba Riias.

"Tegelikult siin kunst ei ole selline, kus interpretatsioon on ette antud, et inimene tuleb siia ja et seal on kõigil teostel mingi mõte. Paljud ju kardavad kaasaegset kunsti sellepärast, et nad ei saa sellest aru. Tegelikult ei ole seal midagi aru saada. Interpretatsioon on vaba ja tuleks vaadata seda lihtsalt avatud meelega ja tunda, mitte nii palju mõtelda," rääkis Diverse Universe korraldaja Al Paldrok.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: