Festival Stencibility: kvaliteetne tänavakunst võib kaunistada ka väikelinnu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Tartus, Rakveres ja Puka vallas toimuv tänavakunstifestival Stencibility soovib näidata, et kvaliteetne tänavakunst kaunistab ka väikelinnu. Pealinnast väiksemates linnades ongi tänavakunstil lihtsam areneda, sest sellist kunsti sallitakse seal väidetavalt rohkem.

Tartu linnaga on tänavakunstnikud suuremad teosed ka kooskõlastanud, nagu ka tänavakunstifestivalil Stencibility valmivad teosed. Siiski tolereerib linn ka loata tehtud ühiskonnakriitilisi teoseid, sest selles teatud määral tänavakunsti loomus seisnebki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et tuleb mõista, et selle kunsti nii-öelda alge on see, et ta on mitteformaalne. Ehk et ta kõnnibki selle piiri peal, et peab olema ka seda põnevust ja natuke sotsiaalkriitilisust," ütles Tartu abilinnapea Jarno Lauri.

Tänavakunstnik Kairo sõnul toimub Tallinna kõrval liikumine pigem perifeeriasse, et olla kõikjal.

"Olles käinud ka näiteks Valgas tegemas üht suurt seinamaalingut, siis väikelinnad on väga tervitavad, kui just on tegu jälle kaunistusmissiooniga. Et võib-olla see Tallinn ei olegi peamine eesmärk, aga paraku jah, Tallinn on selline kihisev keskus ja kui seal midagi teha, siis see lööb suuremaid laineid," rääkis Kairo.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: