Kursi koolkond andis välja kunstialbumi ({{commentsTotal}})

Foto: EKL

Aprilli lõpus 27-aastaseks saanud Tartu kunstnikerühmitus Kursi koolkond andis välja kunstialbumi. Albumis on näha fotod kunstnikest rühmituse algusaastatel ning fotod nende tehtud töödest.

Kursi koolkonna kunstialbumis näeb rühmituse töid selle algusaastatest möödunud aastani. Koolkonna asutasid 1988. aastal Peeter Allik, Albert Gulk, Ilmar Kruusamäe ja Priit Pangsepp. Liitunud on nendega veel viis liiget.

"Oleme 88. aasta aprillist peale ühiselt näitusi teinud, koos elanud siin majas, ateljeed on mitmetel kunstnikel ühes majas ja koos reisinud ja eks see kõik seobki meid. See ühine argipäev ja pidu," ütles Kursi koolkonna asutajaliige Ilmar Kruusamäe.

Rühmitusest elab kolm kunstnikku nüüdseks aga Tartu asemel hoopis välismaal ning liikmete käekirjadki on väga erinevad. Ilmar Kruusamäe sõnul seob neid pigem mõtteviis ja vaated elule.

"Aga meie ühine teema on ikkagi kõigil inimene. Isegi kui on tegemist veidike abstraktsema laadiga, siis seal kumab ikkagi inimene või temaga seotud esemed läbi," lisas Kruusamäe.

Lisaks fotodele on raamatus ka artiklid, mille on kirjutanud Kursi koolkondlasi tundvad inimesed.

"Nende kunst on küllalt poliitiline ja kriitiline ühiskonna suhtes ja nad on mulle meeldinud inimestena rohkem, võib-olla kunstnikena isegi vähem. Aga nad on väga erinevad, sest Suumann on ju täiesti erinev Peeter Allikust," kommenteeris luuletaja Hannes Varblane.

30. juubelit tähistab Kursi koolkond näitusega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: