Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raami preemia sai ehitusarheoloog Villu Kadakas

Foto: ERR

Eesti kunstiajaloo suurkuju Villem Raami 105. sünniaastapäeva auks Haapsalus toomkirikus korraldatud konverentsil pälvis Raami preemia ehitusarheoloog Villu Kadakas. Preemiat antakse välja iga viie aasta tagant.

Eesti keskaegsete kiviehitiste uurija Villu Kadakas tõdes pärast Raami preemia vastuvõtmist, et kätte on jõudnud aeg, mil preemia läheb põlvkonnale, kes Eesti keskaegse kunsti- ja arhitektuuriuurija, -restaureerija ja muinsuskaitsetegelase Villem Raamiga isiklikult kokku puutunud pole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suurmehe pärand mõjutab noorema põlvkonna teadureid aga ka tänapäeval.

"Olen teda näinud ühe korra eemalt, kui ta oli juba väga vana mees. Aga kahtlemata olen ma saanud tema töödest kõvasti inspiratsiooni," ütles Kadakas.

Raami suur universaalus oma teadustöös on peamiseks põhjuseks, miks ta on jäänud siiani oluliseks niivõrd suurele hulgale inimestele.

"On väga palju erinevate elualade inimesi, kes Villem Raami pärandit kalliks ja tähtsaks peavad," märkis Villem Raami konverentsi korraldaja Juhan Kilumets.

Seekordne Villem Raami preemia oli järjekorras juba neljas. Varasemad laureaadid on olnud Kaur Altoja, Kersti Markus ja Anu Mänd.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: