Corelli Music jätkab heategevusliku kontserdisarjaga ({{commentsTotal}})

Corelli Consort
Corelli Consort Autor/allikas: www.mjstudios.co

Alates homsest saab järje heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2015” ning seda Kõue, Moe, Esna ja Rogosi mõisates. 

Kontserdisajra korraldaja Corelli Music on üks tuntumaid heategevusega tegelevaid kontserdikorraldajaid, Corelli on metseenlust Eestis elustanud juba aastast 1999.

Selle suve toetatav mõis-lasteasutus sarjas “Eesti mõisad 2015” on väike Rogosi mõisakool Võrumaal, mille õpilaste pillifondi saavad toetada kõigil neljal sarja kontserdil publikuna osalevad hea tahtega inimesed ja metseenid. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Rogosi mõisas 26. juulil kell 16 on piletiteta, sissepääs vaba annetusega pillifondi. Maikuus toimunud suurel heategevuskontserdil Tallinna Issanda Muutmise peakirikus sai pillifond juba alguse, kui koguti annetustena toetust nii mõisakoolile kui ka kogudusele ja muusikute välisreisiks.

Rogosi mõisas asuval koolil on 150 aasta vanune väärikas ajalugu. Paikkonnas on muusikalist haridust ajast aega kõrgelt hinnatud. Lisaks tugevale muusikaõpetusele põhikoolis omandab märkimisväärne hulk õpilasi pillimänguoskusi Võru Muusikakoolis. Pillifondi abiga on plaanis osta kitarre ja Orffi instrumente – rütmipille, ksülofone, kellamänge jne.

Need on pillid, millest lapsed huvituvad, mille õppimine on kõikidele huvilistele jõukohane ning millega lapsed saaksid mängides arendada nii koosmängurõõmu kui ka hingeharidust. "Rogosi mõisakooli pillifondi täiendamine aitab meie lastel igati oma muusikaannet edasi arendada ja rakendada. Õpilastel on soov kitarrimängu õppida ja osata sellega lihtsaid laule saata. Paljudele lauludele on laulikutes lisatud plaat- ja rütmipillide saade, mida õpilastel on huvi mängida. Niisiis, kitarride ja plaatpillide (ksülofonid, kellamängud jms) puudumine piirab meie võimalusi. Oleme tänulikud toetajatele, kes aitavad meie unistustel täituda ja laste näod särama panna,“ rääkis kooli muusikaõpetaja Elise Võsu.

Barokkansambel Corelli Consort mängib kontserdil barokkmuusikat selle ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Esmakordselt sarja ajaloos on kavas kaasaja Eesti helilooja uudisteos - Rein Rannapi Klavessiinikontsert. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, metseenlus toetab Rogosi mõisakooli laste pillifondi.

Kontserdid:

N, 23. juuli 2015 kell 18 Kõue mõis (Kose kihelkond, Harjumaa)

R, 24. juuli 2015 kell 18 Moe mõis (Ambla kihelkond, Lääne-Virumaa)

L, 25. juuli 2015 kell 18 Esna mõis (Peetri kihelkond, Järvamaa)

P, 26. juuli 2015 kell 16 Rogosi mõis (Rõuge kihelkond, Võrumaa)

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: