Koolon. Hillar Sein: muutus tuleb organismi seest ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Selle hooaja esimeses „Koolonis“ on külas mees, kes reaalselt Eesti kultuuripoliitikat teostab. Kultuuriministeeriumi asekantsler Hillar Sein on olnud Ugala teatrijuht, praegu on tema haldusala laiem.

Mõttele riigitöötajate suurest koondamisest, mille poliitikud välja on käinud, Sein otsesõnu vastu ei ole, kuid ei ilmuta ka suuremat vaimustust. „Kultuuriministeeriumis töötab 75 inimest. Kultuurivaldkonnas on 4500 inimest, kes saavad riigilt palka,“ selgitas Sein. „Selles valdkonnas on proportsioon korras. Kunstide osakonnas on iga valdkonna peale üks sisunõunik, ma ei kujuta ette, et me paneks kunsti ja kirjanduse või teatri ja muusika kokku. See töö nõuab aega ja süvenemist.“

Teatrivaldkonna tulevikuks ennustab Sein muutusi. „Pealekasvava põlvkonna maailmataju ja arusaamine loomingulisest tööst on kardinaalselt teine, kui eelmise põlvkonna oma. Järjest rohkem eelistatakse jääda võimalusel vabakutseliseks. Maakonnateatritel saab olema probleem leida koosseisulisi näitlejaid. Loomuldasa, ilma riigi sekkumata võib teater muutuda tunduvalt liikuvamaks ja produtsendikesksemaks. See muutus tuleb organismi seest. Viimased neli aastat on seda näidanud. Ma ei tea, kas see on hea või halb. Maakonnateatritel on ka vaba aja sisustamise roll, nad jäävad seda rolli täitma, aga milline teatri nägu on, seda ma ei oska öelda.“

Juttu on veel Seina hobidest, millest üks on näiteks Lenini-teemaliste raamatute kogumine, pagulastest ja integratsioonist, sellest, kuidas ministeeriumis töö käib ja paljust muust meeliülendavast.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: