Muusika- ja balletikooli ühise hoone valmimine lükkub neli aastat edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Muusikakeskkool
Tallinna Muusikakeskkool Autor/allikas: PM/Scanpix

Tänavu pidi valmima Tallinna Balletikooli, Georg Otsa nimelise muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli ühine hoone, kuid see lükkub vähemalt nelja aasta võrra edasi.

Otsuse ühiskooli valmimise kohta tegi valitsus 2009. aastal, kuid arhitektuuri ideekonkurss, mille võitsid Austria arhitektid tööga "Vaikuse aed", toimus 2011. aastal. Paraku tegelevad kolme kooli direktorid koos ministeeriumiga endiselt ruumiplaaniga ning kokkuhoiu eesmärgil on paljust loobutud. Tallinna Muusikakeskkooli direktor Timo Steiner ütleb, et kõige suurem kaotus oli suure kontsertsaali ja balleti õppelava mahatõmbamine.

Ühtekokku on nelja aasta tagust Austria arhitektide tööd "Vaikuse aed" haridusministeeriumiga koos kolmandiku võrra väiksemaks kärbitud. Haridusministeeriumi kutsehariduse osakonna asejuht, juba üle kümne aasta koolihoonega tegelenud Teet Tiko ütleb, et nüüd on pall riigi kinnisvara aktsiaseltsi käes, kes peab otsustama, kas minnakse edasi sama projektiga ja alustatakse projekteerimisega või tuleb korraldada uus arhitektuurikonkurss.

Riigi Kinnisvara järgmise aasta eelarve projektis on ühiskooli projekteerimiseks ette nähtud 427 000 eurot. RKASi arendusprojektide osakonna juhataja Urmas Leinfeld ütleb, et pigem kaldutakse uue konkursi korraldamise poole.

"Tallinna kesklinna kerkiva niinimetatud kaunite kunstide kooli maksumuseks on planeeritud 27 miljonit eurot, millele lisandub projekteerimine ja sisustus. Euroopa Liidu raha ega kinnistute müüki ei ole investeeringusse arvestatud, kuigi see võib ka muutuda," sõnab Urmas Leinfeld. Isegi uue arhitektuuri ideekonkursi korraldamisega võiks uus ühiskool valmida 2018. aasta lõpus või 2019. aastal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: