Kadriorus avatakse näitus vendade Kügelgenide töödest ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kadrioru kunstimuuseumis avatakse rahvusvaheline näitus "Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid".

Näitus on sündinud Eesti Kunstimuuseumi koostöös Riikliku Ermitaaži ja Dresdeni riiklike kunstikogudega ning annab põhjaliku ülevaate nimekate valgustusaja kunstnike Franz Gerhard ja Karl Ferdinand von Kügelgeni loomingust, mis oli märgilise tähendusega 18. ja 19. sajandi vahetuse kujutavas kunstis, samuti Balti maade kunstis, vahendas "Aktuaalne kaamera". Vendade karjäär algas Saksamaal, liikus edasi Rooma ning puhkedes õide Riias, Tallinnas ja Peterburis.

"Vennad, kellest üks tegutses Venemaal ja teine tegustes Saksamaal kõige paremini illlustreerivad seda, kuidas kultuuriruum ja kunstiruum siin arenes," leidis näituse kuraator Kadi Polli.

Gerhard von Kügelgeni tuntakse eelkõige kui portretisti, Goethe ja Paul I õuemaalijat. Karl von Kügelgen on läinud ajalukku Tsaari-Venemaa uute valduste - Eesti, Krimmi ja Soome - maastike jäädvustajana. Algusest peale huvitus üks maastikest ja teine portreedest, hiljem lisandus Eesti teema, mille nad, nagu ma aru sain, tõstsid maalikunstis uuele tasemele.

Näitus jääb Kadrioru kunstimuuseumis avatuks kuni järgmise aasta märtsini.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: