Koolon. Tõnis Savi: Eestis on hipster head linnaelu armastav inimene ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kolmandas Kooloni saates käis külas arhitekt ja rattaentusiast Tõnis Savi, kes rääkis veidi lähemalt hipsteritest, rattakultuurist ning suurimatest probleemidest, mis painavad praegusel hetkel meie linnaruumi.

"Mul on juba 13 aastat autojuhiload olnud," toob Tõnis Savi välja, et vaatamata sellele, et ta tegeleb aktiivselt rattakultuuri edendamisega, siis sõitis ta viimati isegi samal hommikul autoga tööle. "Enamasti mõtlen hommikul läbi, et mis mul päeval ees on - kas ma lähen autoga või lähen siis hoopis rattaga," toob ta lisaks välja, et tegelt talle ikkagi meeldivad väga need päevad, kui saab oma asjad sättida nii, et võid rattaga tööle minna.

Rattakultuuri kõrvalt tunneb Tõnis Savi ka seda, et viimase viie aastaga on tagasi hakanud tulema ka selline inimesekeskne linn, millele aitab kaasa ka veidi hipsterkultuur. "Hipster on küll teatud mõttes nagu sõimusõna, aga Eestis on ta pigem nagu head linnaelu armastav inimene - hea söök, hea disain, suhteliselt tervilislikud liikumisviisid," leiab Savi, et see on loonud näiteks selle käsitööõlle kultuuri ning samamoodi on sealt saanud hoogu juurde ka see rattakultuur.

Ta ei leia aga, et hipsterkultuuri puhul oleks eriti drastiliselt tunda kuidagi sisutühjust. "Mõtteliselt normcore'i idee on veidi see, et sa eristud massist sellega, et oled hästi tavaline, aga see on selline omaette masinavärk."

Kaamera ja montaaž: Siim Lõvi

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: