Filmieksperdid: James Bond on kõikide lemmik, kuna võidab üleüldise kurja ega võitle ühegi riigi vastu ({{commentsTotal}})

Foto: EREZ LICHTFELD/SIPA/Scanpix

Algaval nädalal linastub Eestis uus James Bondi film. Suurbritannias tõi agent 007 esimesel päeval sisse üle 6 miljoni naela. Bond on kõikide lemmik tänu sellele, et võidab üleüldise kurja ega võitle otseselt ühegi riigi vastu, ütlevad filmiasjatundjad

James Bond seostub harjumuste ning asjadega - ta armastab naisi ja sõidukeid. Naised vahetuvad, aga autode puhul on Bond pigem kiindunud ühte mudelisse. Praegune Bond Daniel Craig astus lavale 2006. aasta Aston Martiniga, tänavuse filmi jaoks valmistati aga Aston Martin TB 10 Spectre'i kümme eksemplari, millest kuus on võtete käigus juba sodiks sõidetud, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"Nemad ongi oma brändi kuvandi teinud ümber Bondi-filmide. Ka nende enda kodulehelt leiab väga palju Bondi-temaatikat. Nad on ise ka oskuslikult ära kasutanud seda," ütles Autosky müügiesindaja Kristjan Must.

James Bond kannab kaenla või hõlma all püstolit, mis näeb välja nagu daami relv, kuid on algselt disainitud politsei jaoks ja spetsiaalselt varjatud kandmiseks. Tõsi küll - tegu pole kuigi moodsa riistapuuga.

"Tegu on Walther PPK-ga. Walther PP on Polizeipistole, mis võeti kasutusele 1929. aastal Saksamaal politseipüstolina ja sellest tehti siis omakorda see K-mudel, mis on "kriminell" ehk kriminaalpolitsei mudel, mis oli mõeldud varjatud kandmiseks erariiete all - natuke kompaktsem kui originaalmudel. See ei ole otseselt naistepüstol, vaid kompaktne püstol, mida on lihtne riiete all kanda," selgitas Taktikalise Laskmise Keskuse juhatuse liige Martin Bahovski.

Tegu on igal juhul relvaga, millel on ajalugu.

"Seesama püstol oli ka Hitleril näiteks. Ja Hitler tegi enesetapu sama relvaga ja sama kaliibriga ka veel lisaks," ütles Bahovski.

Võiks arvata, et külma sõja kinolina kangelane oli üdini nõukogude vastane, kuid nii see polnud. James Bond tegi isegi koostööd KGB-ga.

"Bondi vaenlased on olnud alati suuremad kui üksainus riik - korduvalt on ta ära hoidnud maailmasõja. Selles suhtes hea näide on 1977. aasta "Spioon, kes mind armastas", kus Tema Kuningliku Majesteedi number 1 agent tegi koostööd KGB majori Anja Amasovaga, et teha ära siis /.../ kurjale juudile Brombergile, kes, olles kaaperdanud venelaste tuumaallveelaeva ja Briti tuumaallveelaeva, tahtis, et need laseks tuumaraketid erinevatesse pealinnadesse ja käivitaks niimoodi tuumasõja," selgitas filmikriitik Lauri Kaare.

Ideoloogiavälisus on säilinud tänaseni. Bond võitleb uues filmis taas Ian Flemingi loodud vana maailmavallutussündikaadi või nagu Lauri Kaare ütleb - kurjamite ÜRO Spectrega.

"See oluliselt muidugi ka piiraks, kui nad paneks, et kõige taga on FSB, et Bond peab nendega võitlema. See kohe automaatselt lõikaks ära kogu Vene turu ja sõbralikud endised vabariigid," rääkis Kaare.

James Bondi autor Ian Fleming osales Teise maailmasõja ajal Briti mereväe luureohvitserina kahe erioperatsioonide grupi juhtimises. Tõsi, Fleming oli planeerija ega käinud välioperatsioonidel. Bondi tegelaskuju loomisel lähtus ta tervest hulgast sõja ajal tegutsenud eriväelastest. Esimese raamatu kaaneillustratsiooni joonistas Fleming ise.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: