Janek Murd avaldas heliriba filmile "Kuidas ehitada kosmoselaeva?" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Janek Murd
Janek Murd Autor/allikas: erakogu

16-osaline ja tunnipikkune muusikaline lugu on jutustus Eesti esimesest satelliidist ESTCube-1. See on selle saamis- ja eduloost - entusiastlikust ja ennastunustavast projektist, mis viis suurte unistuste täitumiseni. Heliriba on pühendatud tudengitele ja teadlastele, kes tegid Eestist kosmoseriigi.

Soundtracki autorit on inspireerinud sci-fi, ulme ja reaalsus ning utsitanud unistused ja nende elluviimine. Muidugi ka kosmos, mis on inimkonna suurim väljakutse. Võrreldes Janek Murdi eelmise plaadiga “Triiviv”, on pilt elektroonilisem ning ulmelisem, puuduvad kitarrid ja nende asemel on retrosüntesaatorid, mis viivad reisima nii eilsesse kui ka homsesse.

“Pärast dokfilmi “Kuidas ehitada kosmoselaeva?” väljatulekut arendasin soundtracki iseseisvaks kauamängivaks. Teemad on filmis fragmentidena ja valdavalt lühikesed, tegin nad nüüd täisväärtuslikeks lugudeks, mis toimivad ka ilma pildita," tõdeb Murd. "Lisasin ka mõned teemad, mida filmis ei olnud, et plaadi sidusus oleks suurem ja tekiks filmilik stsenaariumiga lugu, mida oleks põnev jälgida. Plaadi ükski eraldiseisev osa ei anna aimu üldmuljest, see on terviklik kuuldemäng ja õige emotsiooni saab kätte kogu plaati otsast lõpuni kuulates.”

Filmi režissöör Madis Ligema tõdeb, et see album on sündinud viljaka koostöö tulemusena. "See sisaldab endas kosmosesahinat, kosmilisi akorde süntesaatoril, Tartu tudengite ajuraginat ja mahedaid saksofonihelisid. Meie koostöö Janekiga algas pika jutuajamisega elust ja asjadest enesest. Ja kui me pärast paaritunnist vestlust jõudsime filmi juurde, siis tundus, et kõik ongi juba paigas.”

Helireal löövad kaasa vokaalidel Annie Rist (3Pead), Erkki Tero (3Pead, Djerro), Bonzo (Kõrsikud); saksofonil Ülari Kirsipuu (Rock Hotel); trummidel Madis Kirss (Ans Andur) ning naeravad ja laulavad Ellen ja Aimee Murd. Masteri on teinud Tanel Roovi.

Album “Kuidas ehitada kosmoselaeva?” on täismahus tasuta allalaaditav SIIT.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: