Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koolon. Paul Piik: heaks ja kvaliteetseks stand-upiks on alati ruumi

Foto: kaader videost

Hooaja viiendas "Koolonis" käis külas kultuurikorraldaja ja sportlane Paul Piik, kes rääkis nii Kinoteatrist kui spordi ja kultuuri vahekorrast. Paul Piik tegutseb rühmituses Kinoteater ning on üks Tallinn Comedy Festivali korraldajatest.

"Kui on ikka väga tabavalt tehtud stand-up, kas siis vormiliselt või intellektuaalselt võimas, siis minu jaoks jääb see samamoodi kummitama nagu teater," kummutab Paul Piik arvamust justkui oleks stand-up lihtsamalt seeditavam ja kiiremini unustatavam kui teater. Samas on tema sõnul ka palju nii-öelda kosmoseprügi, sest stand-up'i teha on raske töö, "harva kui kirjutaja ja esineja on sama inimene, aga siis peab olema väga hea koostöö."

Kultuuri ja sporti peab Paul Piik finantsilise poole pealt kaheks erinevaks maailmaks, võrdlust näitleja ja sportlase vahel aga kohaseks. "Sportlane tahab oma taset hoida või muutuda paremaks, kui oled juba tipus, siis sealt alla kukkuda ei taha. Näitlejad, kes suudavad mõelda sportlikus mõtteviisis, ilmselt saavad aastate jooksul ka paremaks. Ma arvan, et see pigem aitab kui tuleb kahjuks."

Küsimused: Erni Kask
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Tallinna Linnateater, Anne-Ly Sova
Salvestatud Tallinnas, sügisel 2015
ERR ja nu.unioon 2015

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: