Viis palgalist kirjanikku on selgunud

Avaldused aastatel 2016-2018 makstavale kunstniku- ja kirjanikupalga konkursile on läbi vaadatud ning 54 avalduse seast on valitud viis võitjat, kes hakkavad 2016. aastal saama 1005 eurot kuus palka.

Viis palgalist kirjanikku on:

Maarja Kangro

Indrek Koff

Mihkel Mutt

Jürgen Rooste

Tõnu Õnnepalu

"Komisjon oleks võinud tänavuste kandidaatide hulgast südamerahus valida ka kümme või kakskümmend kirjanikku, aga loodame mõne aastaga selleni jõuda, algus on tehtud“ ütles Eesti Kirjanike Liidu esimees Karl Martin Sinijärv.

„Mitmed väärt kirjanikud ei saanud ühel või teisel põhjusel sel korral veel kaasa lüüa, ent sellegipoolest on selgesti näha, et huvi ja tarvidus algatuse vastu on suur. Üldjuhul oli kirjanikel vägagi klaar pilt sellest, mida lähitulevikus kavas on kirjutada ning nõnda ei olnud ka valiku tegemine liiga keeruline. Kui kirjanikupalk aitab kaasa nende teoste teokssaamisele, mis mõtteis mõlguvad, on väga hästi. Tahaks juba lugeda!“ Sinijärv tunnustas lisaks uudse ideega kaasa tulnud kirjanikele ka kultuuriministeeriumi, kes on astus pilootprojekti rahastades selged sammud selles suunas, et loovisik saaks tegeleda maksimaalselt ja ainult oma põhitööga – ehk siis loominguga. 

Avaldusi analüüsis ja kirjanikupalgale saavad autorid valis välja seitsmeliikmeline komisjon. Sellesse kuulusid Rahvusraamatukogu direktor Janne Andresoo, kirjanduse teabekeskuse juhataja Ilvi Liive, Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone, kirjastajate liidu juht Kaidi Urmet ning kirjanike liidust Karl Martin Sinijärv (esimees), Teet Kallas ja Märt Väljataga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: