Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus. Troye Sivan räägib kõigiga ja ei kellegagi

Troye Sivan
Troye Sivan Autor/allikas: pressifoto

Uus plaat

Troye Sivan

"Blue Neighbourhood" (Universal)

5/10

Troye Sivan on Lõuna-Aafrikast Austraaliasse emigreerunud noor youtuber, näitleja ja muusik. Eelmisel aastal asetas ajakiri Time Sivani ühes teistega oma koostatud nimekirja "25 Most Influential Teens of 2014". Tema diskograafiasse kuuluvad neli EP-d ("Dare To Dream", "June Haverly", "TRXYE", "Wild") ning nüüdne esimene kauamängiv "Blue Neighbourhood".

Kui sulle meeldivad 1/64 taktimõõdus hihat'id, tohutu kajaga plaksud, pika attack’iga süntesaatorid, murtud rütmid, ultramoodne produktsioon, mute’iga mängitud kitarrid ja paremale-vasakule-ette-taha väänatud vokaalisämplid, siis tea – Troye Sivani debüütkauamängiv on võib-olla midagi sinu jaoks.

Mitmed ülaltoodud elemendid on muusikas – kui õigesti doseerida ja stiilselt teostada – vägagi nauditavad. Kahjuks antud plaadi puhul ei ole kuigi palju enamat, mis meelde jääks, sest puuduvad popmuusika toimimiseks kaks vajalikku kriteeriumi – head lood ja tähelepanuväärne vokaal. Ja kui sillerdavatel sündihelidel, biitidel ja muudel viguritel pole kuhugi toetuda, kuna puudub tuum või vundament, muutub kogu asi küllalt ruttu igavaks, väsitavaks ja kogu plaat vajub mürinal kokku. Selles mõttes asub "Blue Neighbourhood" osadest paremini õnnestunud lauspopi plaatidest sama kaugel nagu kitsed kuust.

Albumi produktsioon ja saund on keskpäraselt ilusad, kuid ambitsioonikad. Kulda-karda on meeletult, aga klahvpillid kõlavad nagu klassikalised VST preset’id, trummid ei aja vagu ja üldse on kogu asi natuke elutu. Liigne ambitsioonikus produtsentidelt teeb plaadile lõppkokkuvõttes väikse karuteene.

Siiski, kõige rohkem häirib vokaal. Vabandust, aga ma ei saa mitte midagi aru, mida artist räägib. Ma kuulen, et lugudes on vokaal ja midagi artist tõesti kõneleb, aga ilmselt kellegi teisega, mitte minuga. Helgem moment loo "Ease" ajal, kus külalislaulja Broods refrääni ülal aitab hoida ja veidi hoogu lisab.

Tegu on suhteliselt ohutu albumiga. On mõned momendid lugude "Bite", "Cool" ja mainitud "Ease" näol, aga mitte eriti enamat. Koju riiulisse ei osta ja ilmselt uuesti ka ei kuula.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: