Kukruse Polaarmõisas tähistati pühadeaega nukuetendusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juba viiendaid jõulupühi järjest äratatakse Kukruse Polaarmõisas muinasjutud kõige väiksemate vaatajate jaoks ellu.

Tegelikult ulatuvad Kurkruse mõisas laste jõulupidude traditsioonid enam kui saja aasta taha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vanasti korraldas mõisaproua vaeste ja mõisateenijate lastele ikka jõulupuu. Toodi kuusk saali, parkett kaeti linaga kinni ja anti kinke. Tahaks jätkata seda kommet, et mõis oleks ikka lastele lahti, nagu mõisaproua soovis," selgitas kunstnik-lavastaja Irina Marjapuu.

Sel aastal näevad lapsed Aleksandr Ostrovski Lumehelbekest nukuetenduses "Lumine vokiratas".

"See on üks ilusamaid, üks puhtamaid, üks kargemaid lugusid inimese igatsusest sellise puhta ja siira armastuse järele," nentis lavastaja Heli Neuhaus.

Lumehelbekese loos leiavad ka täiskasvanud jõuluajaks oma hingele kosutust ning mängud ja tantsud koos muinasjututegelastega loovad jõulutunde ka vaatamata sellele, et akna taga rohetab muru nagu sügaval kevadel.

"See muinasjutt ongi nagu rohkem kevadine, talvest kevadesse mineku lugu ja rohelus akna taga loobki sellel sobiva tausta. Kuid muidugi tahaks väga lund," märkis kunstnik-lavastaja Marjapuu.

Lumehelbeke ja Külmataat jäävad Kukruse Polaarmõisa külalisteks kuni uue aastani.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: