Koolon. Ahto Lobjakas: mind ei huvita uudiste edastamine ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

2016. aasta esimeses "Koolonis" oli Erni Kasel külas kolumnist Ahto Lobjakas, kes rääkis filosoofiast, arvamisest ning ajakirjaniku-koluministi vastuolust.

"Mina ei ole kunagi olnud ajakirjanik tegelikult - ma olen küll olnud ajakirjanik ametilt, aga siin on see maxweberlik vahe ameti ja kutsumuse vahel," kinnitas Ahto Lobjakas, et ta on küll teinud ajakirjanikutööd, aga teda ei huvita uudiste ülesotsimine ning selles vallas eesrinnas olemine. "Minu vaatepunktist on tõlgendus just 99% ja see on teatud mõttes uudisteravikul olemise vastand - tõlgendamise kvaliteet sõltub just sellest, mis sul on seal nii-öelda "veealuses" osas."

Lobjakas julges välja tuua, et tema vaateid on enim mõjutanud Martin Heideggeri vaated. "Kui inimene huvitub filosoofiast ja asjadest arusaamisest tasandil, mis asetab kõik mingisugusesse konteksti - Heidegger on inimene, kes on võtnud 2500 aastat metafüüsikat ja Lääne kultuuri ning ta on asetanud selle eraldi ning seda on võimalik väljastpoolt vaadata." Samuti tõi ta naljatlevalt välja, et ta ootab inimest, kes ehitaks Heideggeri teooriatele piltlikult tellingud ümber.

"Kõik, mis paigutub Euroopasse, on huvitav," tõi Lobjakas välja enda arvamuslugude esimese tingimuse. "Kui ma näen mingit vastuolu, siis tuleb see sealt välja tuues - kui me suudaksime aga siin praegu paika panna, kuidas need arvamused tekivad ja selle kuidagi kaardistada, siis saaksime ilmselt kohe Nobeli preemia. See on see camera obscura, mida kujutabki endast inimene," leidis Lobjakas, et tehniliselt arvamuse tekkimist on keeruline kirjeldada.

Küsimused: Erni Kask (nu.unioon)
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Anti Kobin, Silver Lume, Märt Meos, Kristiina Reidolv, Vaba Lava, Foody Allen

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: