Kunstnik Meeli Kõiva esineb UNESCO valgusaasta lõpuüritusel Mehhikos näituse ja ettekandega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meeli Kõiva
Meeli Kõiva Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Homme, 3. veebruaril algab Meridas (Mehhiko) UNESCO egiidi all toimuva rahvusvahelise valgusaasta 2015 lõpuüritus, kus ainsana Eestist ja põhjamaadest on nii oma isiknäitusega kui ka ettekandega esinema kutsutud kunstnik Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra).

Möödunud aastal toimus rahvusvahelise valgusaasta raames sadu üritusi üle maailma, neil osalesid teadlased, poliitikud, arhitektid aga ka kunstnikud. Meridas tehakse valgusaastast kokkuvõtteid. 15 konkursiga valitud kunstnikku, nende hulgas ka Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra) esitlevad oma valguseteemalisi näitusi.

Toimub akadeemiline konverents, mille avab ÜRO peasekretär Ban Ki Moon. Konverentsist võtavad osa ja esinevad ettekannetega UNESCO tippjuhid ja selle organisatsiooni erinevate riikide liidrid, mitmed Nobeli preemia laureaadid. 5. veebruaril esineb konverentsil ettekandega ka Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra), teemaks on klaasi ja valguse koosmõjul tekkivad kunstiteosed, mis aitavad muuta tehiskeskkonda inimsõbralikumaks ja talutavamaks. Toimub ka paneeli vestlusring konverentsile valitud kolme kunstniku - Marcus Neustetteri (LAV), Tania Aedo (USA) ja Mery Crystal Ra (Eesti) vahel, kes arutlevad tulevikuvisioonide üle valguskunsti vallas.

Homme avatakse valgusnäitus, kus Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra) eksponeerib oma interaktiivset rahuteemalist isiknäitust Light for Peace, millest igaüks üle maailma saab osa võtta, saates oma soovi, millist maailma ta näha tahab, Meeli Kõiva Facebooki, LinkedIN-i või Twitteri kontole. Nende soovidega paberilehed lähevad kogu selle energeetika mõjul näitusel lendu. Näitusel saavad ka külastajad oma soovi arvutisse sisestada ja soov lendab siis paberilehel ruumi. Hiljem koostatakse neist lendavatel paberilehtedel leiduvatest soovidest raamat, mis kingitakse UNESCO-le. Näitusel eksponeeritakse ka Meeli Kõiva videofilmi tema valgustöödest, millele on helikeele loonud helilooja Margo Kõlar.

Meeli Kõiva on viimastel aastatel kuulunud kolme üleeruoopalise konkursi Light in teh City/Northern Light võitjate hulka. Eelmise aasta oktoobris kuulus Meeli Kõiva ülemaailmsel CODA-konkursil oma kunstitööst tehtud videofilm 7 parima hulka. Võitjafilme demonstreeriti maailma ühel suurimal kunstimessil SOFA Chicago. Meeli Kõiva esines möödunud aastal ettekannetega kolmel suurel rahvusvahelisel konverentsi.

Rohkem infot valgusaasta lõpuürituse kohta leiab siit!

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: