Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Heljo Mänd: ei tahaks, et minust jääks järele nii palju poolikuid töid

"Vikerhommikus" oli külas lastekirjanik Heljo Mänd, kes saab täna 90-aastaseks.

Enda sõnul kirjanik sünnipäeva ei oodanud. "Võib-olla varem, aga mida vanemaks inimene saab, seda vähem ta ootab, eriti tähelepanu," ütles ta.

Kirjanik tõi välja, et kuigi teda tuntakse peamiselt lastekirjanikuna, siis võib-olla pole märgatud, et viimasel ajal on ta üle läinud täiskasvanud luulele: "Igal ajajärgul on oma lood ja oma olemine. Ega need, kes peavad mind lastekirjanikuks ja mõmmimammaks, see pole ju vale. Aga ma olen muutunud. Kui tulin kirjandusse, siis polekski saanud täiskasvanutele kirjutada, sest see oli selline aeg kui minu proosa poleks sobinud. Olin apoliitiline, aga nüüd on teised ajad."

Lastekirjandust Mänd siiski hüljanud pole. Juubeliks ilmus kaks uut lasteraamatut.

Praegu käsil olevate käsikirjade kohta ütles kirjanik, et talle meeldiks kui see jõuab kaante vahele. "Hea on näha oma töö vilja, aga ma ei tea ju palju jätkub sellises vanuses jõudu veel kirjutada. Praegu on selline tunne, et jätkub küll ja küll, aga ühel päeval võib tulla mingi seisak või haigus. Ma ei tahaks et minust jääks nii palju poolikuid töid järele. Praegu on mul mitu käsikirja, mis on veel ära andmata, aga ma tahan need veel kord üle töötada. See on uus joon minu loomingus, et ma nüüd niimoodi tööd teen."

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: