Koolon. Ahto-Lembit Lehtmets: kerge kalduvus radikaalsusele on mul tõesti veres olemas ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Värskes "Koolonis" rääkis Erni Kask juttu bändi Loits vokalisti Ahto-Lembit Lehtmetsaga nii tema muusikast kui ka maailmavaatest, mida peetakse kohati radikaalseks.

Ahto-Lembit Lehtmets tunnistas, et ta ei mäleta esimest korda, millal ta metal-muusikaga kokku puutus. "Noorusaeg sattus sellisesse perioodi, kui metal oli igal pool - 80ndate algus, kui kõik olid hevikad ja kõikjale oli Wasp'e ja Iron Maiden'eid soditud."

Ta ütles, et toona tal kindlat iidolit ei olnud, aga see oli lihtsalt moeasi. "Kõik mu sugulased olid enne mind hevimehed, mina olin kõige viimane." Sinna kõrvale tõi ta välja, et kodus tal väga muusikat ei kuulatud, seega esimesed kokkupuuted tulid sõbralt-sõbrale.

"Võib-olla kerge kalduvus radikaalsusele on tõesti veres olemas," ütles Lehtmets, pidades seda enda muusika tugevaimaks jooneks. "Sama palju, kui ma toona kuulasin metalit, kuulasin ma ka punki - need käisid maakohtades koos, linnas olid pigem eraldi. Mu maailmavaated pärinevadki pigem pungist," leidis ta ja lisas, et kui ta telekast juba JMKE'd nägi, siis tuli sinna juurde veel ka Eesti vabanemise aspekt.

Kõige radikaalsemat tegu muusikalt lähtuvalt ta ei oska välja tuua. "Mul on raske sellele vastata, kuna ma ei tea, kust läheb see piir, kus on veel "muusika" ja kus on minu vaated. Need on väga ühte põimunud. Aga mingid meeletud rumalused, mida lehtedest lugeda saab, jäid meil pigem vahele," ütles Lehtmets, et 90ndad olid lihtsalt ise juba nii radikaalne aeg, et ei olnud vaja ise sinna midagi väga juurde panna.

Küsimused: Erni Kask (nu.unioon)
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi/ERR
Täname: Kristiina Kütt
Salvestatud Tallinnas, Kultuurikatlas talvel 2016

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: