Tristan Priimägi räägib kahest uuest mängufilmist ja ühest filmifestivalist

Foto: ERR

Nagu reedeti tavaks saanud oli "Terevisioonis" Tristan Priimägi, kes seekord rääkis kahest uuest mängufilmist ja sel nädalal toimuvast Ameerika kultusfilmide festivalist Freedom Fries.

"Peapõrutus" režissöör Peter Landesman

"Seekord on lööbi all üks järjekordne Ameerika ühiskonna alustala ehk Ameerika jalgpall. Üks arst hakkab uurima juhtumit, kus Ameerika jalgpallur on pealtnäha ilma põhjuseta hulluks läinud ja siis selgub, et see ei ole üksikjuhtum ja ta suudab meditsiiniliselt esitada mingisuguse hüpoteesi, et see mäng on kahjustanud nende tervist. Põhineb tõsielulistel sündmustel, ta läks tegelikult õõnestama sellist asja, mida ei tohi puutuda, sest see on ju tohutu masinavärk. Mingis mõttes sotsialistlik film, sest töölisklassi sellist ideoloogilist paradigmat üritatakse rakendada valgekraede tööle. Teema on tegelikult väga huvitav."

"Minu väike õde" režissöör Sanna Lenken

 "Üsnagi karmi sisuga Rootsi film. Sotsioloogiline traktaat teemal toitumishäired, kuidas väiksem õde avastab, et suuremal võivad olla mingisugused teemad toitumisega. Põhimõtteliselt moraalilugu sellest, kuidas varjamine ei ole hea. Jällegi kerge vaatamine ei ole, aga ei peagi olema. Nende tüdrukute omavaheline kokkumäng on ka väga hea ja tasub selles mõttes vaadata."

Ameerika kultusfilmide festival Freedom Fries 25. veebruarist kuni 2. märtsini kinos Sõprus

"Päris mitmed sellised filmid, mida tuleb pidada filmiajalooliselt väga oluliseks. Filmid mida ollakse ka päris palju nähtud, aga teisalt tasuks endale meelde tuletada ka seda, et filme tuleb vaadata kinos ikkagi, et sellest aru saada, millised nad on."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: