Koolon. Juhan Kivirähk: vahel on tunne, et künnad valet vagu ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Erni Kask istus sel korral "Koolonis" maha sotsioloog Juhan Kivirähaga, kes tõdes, et enda pika elu jooksul on ta korduvalt mõelnud, et äkki sotsioloogia ei ole ikkagi tema jaoks.

Sotsioloog Juhan Kivirähk ütles, et sotsioloogia on mitme haruga ala, mida on võimalik teha väga erinevalt. "On palju akadeemilisi sotsiolooge, aga mina olen just praktik, kes andmeid kokku kogub - minu koondatavate küsitluste juures lööb vahel ajapuudus sisse ja tekib tunne, et ei saa piisavalt süveneda," leidis Kivirähk, et paratamatult tekib vahel tunne, et künnad valet vagu.

Ta tõi ka välja, et selle töö juures on üheks kõige ebameeldivamaks detailiks see, et ajakirjanikud paluvad iga pisimatki muutust kommenteerida, kuid samas ei taha Kivirähk sellele vaatamata käsitletavate uuringute väärtust kuidagi alahinnata. "Huvitav on näiteks viimastes uuringutes tekkinud sooline differents, kus rahvuslikke parempoolseid erakondi toetavad pigem mehed, aga liberaalsemate erakondade nagu sotsiaaldemokraadid, Reformierakond ja Keskerakond toetajaskonnas on just naised."

Ennast peab Juhan Kivirähk sotsiaalseks liberaaliks, kelle maailmavaadet võiks esindada just Sotsiaaldemokraatlik Erakond. "Ma ei saaks aga ühte erakonda välja valida, kuna erakonnad on minu kliendid ja kui ma ühega neist liituksin, siis kaotaksin teised kliendid."

Küsimused: Erni Kask (nu.unioon)
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Johannes Veski, Cabaret Rhizome

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: