Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas Tallinna raamatumess: kohal on üle 30 tippkirjastuse

{{1460032993000 | amCalendar}}
Rahvusraamatukogu hoone ehitati aastatel 1986-1993.
Rahvusraamatukogu hoone ehitati aastatel 1986-1993. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusraamatukogus on 7.–9. aprillil Tallinna raamatumess. Üle 30 Eesti tippkirjastuse pakuvad uudiskirjandust ja hea hinnaga raamatuid. Toimub üritusi alates töötubadest, raamatuesitlustest, kohtumistest autoritega kuni teatrietendusteni igas vanuses raamatusõpradele. Kavas on ka seminarid ja koolitused. Oodatakse nii eesti kui ka vene keelt valdavad lugejad.

Korraldajate sõnul keskendub raamatumess tänavu varasemast enam lastele, sest pisikestele raamatusõpradele on planeerituid väga vahvaid arendavaid tegevusi. Ootame lapsi tähemängule koos Nukitsaga, meisterdama kirjatähtedest kolmemõõtmelisi esemeid ja rändama ajaloos illustraatori Tiia Metsaga. Lisaks sellele saab kuulata lugusid Teoteatri etenduses “Lipp lipi peal”. Noortel on võimalus arendada töötubades loovust ja lugemiskiirust. Lapsevanemad saavad teada, kuidas lapsi mängude kaudu lugema suunata.

Täiskasvanud lugejatel on võimalik kohtuda paljude autoritega. Uusi raamatuid tutvustavad Seppo Zetterberg, Andrei Hvostov, Priit Pärn, Hilda Sabbo, Lia Virkus, Marek Kahro jpt. Koduraamatukogu eest õpetavad hoolitsema Rahvusraamatukogu restaureerimiskeskuse spetsialistid. Kirjastajad arutlevad raamatute turundamise teemadel.

Raamatumess toob Eestisse ka kaks rahvusvahelist seminari. Neljapäeval, 7. aprillil avab raamatumessi IV Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum, mis keskendub nendes riikides tegutsevatele pagulasautoritele ja vähemusrahvustest kirjanikele. Foorumil arutletakse, kuidas kaasata erineva kultuuritaustaga inimesi, kuidas teisi mõista ja end mõistetavaks teha. Kogemusi jagavad eri rahvustest loojad.

Reedel, 8. aprillil ootame kujundusgraafikuid ja kirjahuvilisi tüpograafiaseminarile "KIRJAK 4". Rikkalikus programmis on loenguid kalligraafiast ja käekirja õpetusest koolides, raamatukujundusest ja disainimõtlemisest, tüpograafiast keskkonnas ja kirillitsast. Esinevad oma ala spetsialistid Põhja- ja Baltimaadest ning Venemaalt.

Mess on avatud Eesti Rahvusraamatukogu fuajees 7. ja 8. aprillil kella 10–20 ning 9. aprillil kella 10–17.

Messi korraldavad Eesti Kirjastuse Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Tallinna Keskraamatukogu, VAT Teatri ja mitme kirjastusega. Toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: