Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neli Eesti artisti tutvustab Jazzkaarel uusi albumeid

Maarja Nuut
Maarja Nuut Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Festivalil Jazzkaar jõuavad avalikkuse ette lauljatar Kadri Voorandi, pärimusmuusik Maarja Nuudi, bassisti Janno Trumbi ansambli Trump Conception ning Peedu Kassi trio Momentum uued plaadid.

Lisaks toob Erki Pärnoja välja oma detsembris ilmunud EP "Himmelbjerget" vinüüliversiooni eriväljaande, mida on võimalik osta ainult tema 28. aprillil toimuval kontserdil.

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on tal hea meel tuua sel kevadel festivali külastajateni nii palju värsket Eesti muusikat. "Neli artisti tulevad uue plaadiga, lisaks rõõmustab kuulajat mitu muusikut, kes üle pika aja taas rahva ette astuvad. Melomaanide rõõmuks toimub taas ka plaaditurg, kust leiab nii uusi plaate kui ka vanemaid haruldusi," sõnas Erm.

Kadri Voorand on oma ekspressiivse eneseväljenduslaadi valanud uude albumisse "Armupurjus". Senisest triost koos Virgo Sillamaa ning Taavo Remmeliga on saanud kvartett - ansambliga liitus löökpillimängija Ahto Abner - ning lisaks suurenenud koosseisule võib Kadri Voorandit nüüdsest kuulda ka klaveril. Komponeeritud laulud vahelduvad improluudidega, mis on jämmi käigus sündinud lõbusad miniatuurid. Just need toovad veelgi enam esile ansambli mängulise poole. Kadri Voorandi uue albumi esmaesitlused toimuvad Jazzkaare raames Rakveres (17.04), Tartus (19.04), Tallinnas (26.04) ning Viljandis (30.04).

Pärimusmuusika uuendaja Maarja Nuut esitleb oma teist plaati "Une meeles" pühapäeval, 1. mail kell 16 Vabal Laval. Albumil kõlav muusika kompab tõsielu ja unenäolisuse piire. Minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-elektroonikaga.

"Minu jaoks on muusika ja selles peituvad pildid või lood võimalus rännata ühest reaalsusest teise, viibida kohas, kus kõik on võimalik," selgitab Maarja Nuut. "Sarnast tunnet tahan pakkuda ka oma kuulajatele – oled justkui ära, aga samas väga kohal."

Maarja Nuudi esimene plaat "Soolo" ilmus 2013. aasta kevadel.

Trump Conceptioni debüütalbum "One" annab ülevaate bändi eestvedaja ja bassisti Janno Trumbi viimase pooleteise aasta loomingust. Sealt leiab piisaval hulgal nii funki, souli, jazzi kui ka ladina-ameerika rütme. Plaadi peale jõudis 8 instrumentaallugu. Kuigi neil kõigil on sama autor, lisab iga ansambliliige sinna piisavalt oma enda nägu.

Trump Conception on verivärske, kümneliikmeline, noortest meestest koosnev gruuviorkester, mis viljeleb jazzi, funki, jazzrocki ja maailmamuusikast inspireeritud muusikat. Trump Conceptioni muusikat kuuleb Jazzkaarel esmaspäeval, 21. aprillil.

Plaadil "Peedu Kass Momentum" leiab lugusid nii bassist Peedu Kassi, pianist Kristjan Randalu kui ka löökpillimängija Toomas Rulli sulest ja enamik neist jõuab esmakordselt kauamängivale.

Kui Peedu Kassi esimene album "Home" (2010) oli harmooniapillita, siis Momentumil on fookuses just klaver. "Olen pikalt unistanud klaveritrio kõlast ja kolme inimese vahel tekkivast mängumaagiast, mis on olnud paeluv ja intrigeeriv. Kristjan Randalu on väga eriline pianist, kelle mängul on lõpmata hulk erinevaid varjundeid ja põnevaid uusi värve," ütles Peedu Kass.

Trio debüütalbum salvestati eelmisel aastal Göteborgi kuulsas Nilento stuudios, kus muuhulgas on valminud ka mitmed bassist Avishai Coheni plaadistused. Plaat jõuab müügile 25. aprillil ja esitluskontsert toimub 28. aprillil kell 18 Vabal Laval.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: