Tartusse tuleb suvine välikino

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Elektriteatri välikino Autor/allikas: Kaader videost

Elektriteater on alustanud Tartus suvise välikino arendamisega. Eesmärgiks on, et tulevikus oleks tartlastel ja linnakülalistel võimalik läbi suve värske õhu käes häid filme nautida.

Esimesel aastal alustatakse rändava välikinoga, mis end erinevates kohtades Tartu linnas üles seab. Hetkel käib kohtade valimine ning sobivate filmide leidmine. Käivitunud on Hooandja kampaania, et filmivaatajaid ise kohe algusest peale kino tegemisse kaasata. Soov on lisaks tasulistele kohtadele pakkuda filmivaatamisvõimalust tasuta ka neile linlastele, kes oma teki, taskuraadio ning kõrvaklappidega tulevad.

Filmivalik saab olema mitmekesine nagu Elektriteatris ikka kombeks. Uuemad maailmakino pärlid vahelduvad vanemate klassikutega ning sekka enamike jaoks ehk tundmatuid, kuid suurepäraseid indie-filme. Samuti mängivad olulist rolli näitamiskohad ja keskkond, kus filme vaadatakse. Elektriteatri varasematest tegemistest on tartlastele tuttav võimalus näha filme ootamatutest kohtades nagu mahajäetud angaarid Veerikul või kõrgel Toomkiriku tornide otsas möödunud suvel tARTuFFi ajal.

Hetkel ei ole Eestis ühtegi regulaarselt tegutsevat välikino. Juba on ettevõtmisele oma soosingut näidanud Tartu linn, toetades kino täispuhutava ekraani ostuks vajaliku summaga. Elektriteater on art-house tüüpi kino Tartus, mis on toonud eriilmelist filmivalikut ning filmiüritusi tartlasteni juba viis aastat.

Praegu on võimalik toetada Tartu suvise välikino toimumist ühisrahastusplatvormi Hooandja kaudu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: