Koolon. Urmo Kübar: lapsena tahtsin ma saada ajakirjanikuks, kuna spordiajakirjanikud said võistlustele ilma piletita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Viimases "Koolonis" oli külas vabakonna aktivist Urmo Kübar, kes rääkis kodanikuühiskonnast ning selgitas lahti, mis tegelikult toimub Eesti poliitikas.

Urmo Küber tõdes, et enda poliitilisi vaateid ta välja tuua ei oskagi. "Poliitilised vaated ei minu jaoks liiga kõnekad - see on üks erakondade ja vabakondade erinevus, et kui mul on erakondi valides võimalik anda üks hääl, siis vabaühenduste puhul saan ma olla aktiivne mitmes grupis korraga," selgitas Kübar ja lisas, et vabaühenduste puhul ei keela keegi sul olla korraga laulukooris ning loomaõiguslaste seltsis. "Ma ei saa ka aru sellest, et miks ma peaksin ära piiritlema selle, et igas küsimuses parim lahendus on vähe riiki või siis vastupidi - mulle on kuidagi omasem see, et mõnes küsimuses on parem üks variant ja teises teine."

Valimiste eel kujundab ta enda arvamust vastavalt hetkeolukorrale. "Ma olen alati valimas käinud ning neid erakondi, kes minult hääle on saanud, on kolm."

Küsimused: Erni Kask (nu.unioon)
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Kristiina Reidolv, Kaisa Paluoja
Salvestatud Tallinnas, hiliskevadel 2016

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: