Lauri Vasar tuleb Eestisse heategevuskontserdile esinema ({{commentsTotal}})

{{1470407230000 | amCalendar}}
Katrin Lehismets
Katrin Lehismets Autor/allikas: Erakogu

25. augustil Salme kultuurikeskuses toimuv heategevuskontsert "Üks paigake siin ilmas on" loob erakordse võimaluse kuulata juba aastaid maailma ooperi tipplavadel säravat baritoni Lauri Vasarat ja Salzburgis tegutsevat Katrin Lehismetsa.

Laval kohtuvad rahvusvaheliselt tunnustatud ooperilauljad Lauri Vasar ja multitalent Katrin Lehismets, muusikalitäht Ele Millistfer ning Eesti operetiteatri hing Ülla Millistfer.

Üle 20 aasta Austrias ja Saksamaal elevate Lehismetsa ja Vasara tihe töögraafik võimaldab neil kodumaal viibida harva. Vasara möödunud hooaeg oli seotud ooperimaailma eliiti kuuluvate Berliini riigiooperi ja Pariisi ajaloolise Opera Garnier'ga. Lehismets tuleb Salzburgist Eestisse vaid kontserdinädalaks, kuna temal on ka suvi töörohke.

Juunis hävis tules Katrin Lehismetsa lapsepõlve- ja praegune emakodu Hiiumaal Salinõmme külas. Tuleroaks läks sajandivanuse ajalooga ja oma kätega ehitatud eluhoone Tuuliku talukohas, mis oli oluliseks elu- või kohtumispaigaks muuhulgas ka kõigile kontserdil osalejatele.

"Kodu kaotamine sellisel moel muudab elu jäädavalt nii emotsionaalselt kui ka praktilises argipäevas. Oluline on, et paik õnnestuks ellu äratada, sest see oli ajaloolise väärtusega ja hingega maja, kus on üles kasvanud mitu põlvkonda," räägib heategevuskontserdi ellukutsuja Katrin Lehismets. "Igal esinejal on mälestused seoses talukohaga. Neid jagame kindlasti ka kuulajatega. Just täpsustame kontserdi kava, mis on meie jaoks ootamatult keeruline protsess, kuna meie repertuaarid on väga erinevad. Soovime kokku panna ilusa südamliku terviku," lisas ta.

25. augustil toimuva kontserdi tulu läheb Tuuliku taastusfondi. Kontserdi kava kujuneb maiuspalaks ooperi ja muusikaliaustajatele, sest esinejad lubavad heliloomingut erinevatest ajastutest ja žanritest, nii ooperi- ja muusikali tähtmeloodiaid kui ka armastatud laule eesti muusika kullafondist.

Toimetaja: Mariliis PetersonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: